Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen 2004

De XIIe Paralympyske Simmerspullen waarden yn 2004 yn Atene, Grikelân halden.

ManljuBewurkje

EstafetteBewurkje

4x100 m T11-13Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Sina 43.16
2   Kuba 44.60
3   Fenezuëla 44.78

4x100 m T35-38Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Austraalje 46.73
2   Sina 46.86
3   Oekraïne 47.52

4x100 m T42-46Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 43.90
2   Frankryk 43.94
3   Austraalje 44.03

4x100 m T53-54Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Tailân 51.99
2   Austraalje 52.10
3   Frankryk 53.36

4x400 m T35-38Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Tuneezje 3:38.92
2   Sina 3:40.62
3   Oekraïne 3:46.78

4x400 m T42-46Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 3:27.00
2   Austraalje 3:33.55
3   Frankryk 3:37.28

4x400 m T53-54Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Tailân 3:12.73
2   Frankryk 3:14.08
3   Japan 3:16.57


HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 11.41   ANG Jose Armando Sayovo   FRA Gautier Makunda   ESP Luis Bullido
T12 10.75   NGR Adekundo A. Adesoji   VEN Ricardo Santana   GER Matthias Schroeder
T13 10.98   USA Royal Mitchell   BRA Andre Andrade   CUB Irving Bustamante
T35 13.05   RSA Teboho Mokgalagadi    ISL Jon Halldorsson   CHN Wei Chun Li
T36 12.49   UKR Andriy Zhyltsov   HKG Wa Wai So   CHN Mian Che
T37 12.23   CHN Chen Yang   POL Lukasz Labuch   AUS Darren Thrupp
T38 11.37   AUS Timothy Sullivan   CHN Wenjun Zhou   TUN Mohamed Farhat Chida
T42 12.51   GER Wojtek Czyz   FRA Clavel Kayitare   GER Heinrich Popow
T44 11.08   USA Marlon Shirley   USA Brian Frasure   RSA Oscar Pistorius
T46 11.00   ZIM Elliot Mujaji   AUS Heath Francis   FRA Sebastien Barc
T52 17.21   MEX Salvador Hernandez   SUI Beat Boesch   CAN Andre Beaudoin
T53 15.04   KOR Suk Man Hong   KUW Hamad Aladwani   USA Joshua George
T54 14.19   FIN Leo-Pekka Tahti   GBR Dave Weir   NED Kenny van Weeghel

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 22.73   ANG Jose Armando Sayovo   ESP Luis Bullido   UKR Oleksandr Ivanyukhin
T12 21.78   NGR Adekundo A. Adesoji   GER Matthias Schroeder   VEN Ricardo Santana
T13 22.70   BRA Andre Andrade   RSA Nathan Meyer   CUB Irving Bustamante
T35 26.80   RSA Teboho Mokgalagadi    ISL Jon Halldorsson   GBR Lloyd Upsdell
T36 25.15   HKG Wa Wai So   UKR Andriy Zhyltsov   GBR Graeme Ballard
T37 24.85   NZL Matt Slade   CHN Chen Yang   ALG Mohamed Allek
T38 22.92   AUS Timothy Sullivan   CHN Wenjun Zhou   TUN Mohamed Farhat Chida
T42 26.18   GER Wojtek Czyz   FRA Clavel Kayitare   GER Heinrich Popow
T44 21.97   RSA Oscar Pistorius   USA Marlon Shirley   USA Brian Frasure
T46 22.41   BRA Antonio Souza   FRA Sebastien Barc   AUS Heath Francis
T51 39.70   MEX Edgar Navarro   SWE Tim Johansson   ITA Alvise de Vidi
T52 31.22   CAN Andre Beaudoin   MEX Salvador Hernandez   SUI Beat Boesch
T53 26.31   KOR Suk Man Hong   KUW Hamad Aladwani   THA Pichet Krungget
T54 25.25   FIN Leo-Pekka Tahti   NED Kenny van Weeghel   GBR Dave Weir

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 51.10   ANG Jose Armando Sayovo   ESP Luis Bullido   FRA Aladji Ba
T12 48.93   NGR Adekundo A. Adesoji   CHN Yansong Li   BLR Aliaksandr Kuzmichou
T13 49.78   USA Royal Mitchell   IRL Conal McNamara   POR Jose Alves
T36 55.28   RUS Artem Arefyev   HKG Wa Wai So   POL Marcin Mielczarek
T37 52.70   UKR Oleksandr Driha   CHN Chen Yang   UAE Ali Qambar Al Ansari
T38 51.41   AUS Timothy Sullivan   RSA Malcolm Pringle   GBR Stephen Payton
T44 51.24   USA Danny Andrews   AUS Neil Fuller   USA Ryan Fann
T46 48.46   BRA Antonio Souza   AUS Heath Francis   CHN Faqi Wu
T52 1:00.92   JPN Toshihiro Takada   CAN Andre Beaudoin   AUT Thomas Geierspichler
T53 50.04   KUW Hamad Aladwani   KOR Suk Man Hong   USA Joshua George
T54 47.45   NED Kenny van Weeghel   JPN Choke Yasuoka   CAN Jeffrey Adams

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 4:08.58   MAR Mustapha El Aouzari   CAN Jason Dunkerley   ALG Omar Benchiheb
T13 3:51.09   TUN Maher Bouallegue   BRA Odair Santos   KEN Emanuel Asinikal
T36 4:37.75   RUS Artem Arefyev   ESP Jose M. Pampano   CHN Cheng En He
T37 4:22.09   TUN Mohamed Charmi   UKR Oleksandr Driha   ALG Khaled Hanani
T46 3:58.75   ALG Samir Nouioua   MAR Abdelghani Gtaib   ALG Mohamed Aissaoui
T52 3:49.06   AUT Thomas Geierspichler   ESP Santiago Sanz   JPN Toshihiro Takada
T54 3:04.88   MEX Saul Mendoza   RSA Ernst van Dyk   SUI Marcel Hug

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 1:53.12   ESP Ignacio Avila   TUN Maher Bouallegue   BRA Odair Santos
T13 1:56.23   NZL Tim Prendergast   BRA Gilson Anjos   CAN Stuart McGregor
T37 2:03.18   UKR Oleksandr Driha   TUN Mohamed Charmi   POL Mariusz Tubielewicz
T38 1:58.87   RSA Malcolm Pringle   TUN Abbes Saidi   IRL Derek Malone
T46 1:57.89   GBR Danny Crates   ALG Samir Nouioua   RWA Jean de Dieu Nkundabera
T52 1:58.68   MAR Abdellah Ez Zine   AUT Thomas Geierspichler   CAN Dean Bergeron
T53 1:38.68   AUS Richard Colman   USA Adam Bleakney   JPN Jun Hiromichi
T54 1:32.45   JPN Choke Yasuoka   RSA Ernst van Dyk   SUI Marcel Hug

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 15:11.07   KEN Henry Wanyoike   MAR Mustapha El Aouzari   KEN Frangs T. Karanja
T12 14:54.08   TUN Maher Bouallegue   BRA Odair Santos   KEN Emanuel Asinikal
T13 15:21.25   KEN Joseph L. Ngorialuk   PAN Said Gomez   CUB Yunieski Abreu
T46 14:54.49   ALG Samir Nouioua   ESP Javier Conde   BRA Ozivam Bonfim
T52 13:10.86   JPN Toshihiro Takada   AUT Thomas Geierspichler   ESP Santiago Sanz
T54 10:23.98   AUS Kurt Fearnley   MEX Aaron Gordian   RSA Ernst van Dyk

10.000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 31:37.25   KEN Henry Wanyoike   POR Carlos Amaral Ferreira   ITA Andrea Cionna
T13 32:02.16   TUN Maher Bouallegue   CUB Diosmani Gonzalez   LTU Kestutis Bartkenas
T54 20:51.86   FRA Joel Jeannot   THA Prawat Wahorum   THA Rawat Tana

KegelsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F32/51 33.53 1133   GBR Stephen Miller   CZE Radim Beles   ALG Karim Betina

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F12 52.51   CHN Hai Tao Sun   RUS V. Andryushchenko   LTU RoLânas Urbonas
F13 53.54   UKR Alexander Yasinovyi   ALG Hakim Yahiaoui   BLR Siarhei Hrybanan
F32/51 9.77 1082   CZE Radim Beles   IRL John McCarthy   GBR Dave Gale
F33-34 39.12 866   IRI Siamak Salehfarajzadeh   GBR Daniel West   UAE Mohammad Bin Dabbas
F35 43.33   CHN Feng Yan   CHN Xin Han Fu   LAT Edgars Bergs
F36 35.25   CZE Milan Kubala   NED Willem Noorduin   RSA Duane Strydom
F37 51.75   POL Tomasz Blatkiewicz   TUN Haissem Ben Halima   EGY Mostafa Ahmed
F38 44.58   UKR Oleksandr Doroshenko   IRI Javad Herdani   GER Thomas Loosch
F42 45.56   RSA Fanie Lombaard   BEL Gino de Keersmaeker   LTU Algirdas Tatulis
F44/46 55.12 1102   GBR Daniel Greaves   DEN Jackie Christiansen   CHN Si Lao Ha
F52 18.98   LAT Aigars Apinis   GER Rico Glagla   NZL Peter Martin
F53 25.18   JAM Alphonso Cunningham   JPN Toshie Oi   EGY Mohamed Hassani
F54 28.93   CHN Liang Fan   GRE Efthymios Kalaras   CZE Frantisek Purgl
F55 37.18   CZE Martin Nemec   IRI Jalil Bagheri   IRI Mokhtar Nourafshan
F56 37.52   IRI Mohammad Sadeghimehryar   CZE Miroslav Sperk   JAM Tanto Campbell
F57 47.53   CZE Rostislav Pohlmann   CHN Weihai Zheng   EGY Hossam Abd Ellatif
F58 52.73   CHN Yong Gang Chen   EGY Mahmoud Elatar   IRI AlirezaKamali

HeechspringeBewurkje

Klasse Hoogte Lân   Lân   Lân  
F42 1.77   CHN Bin Hou   CHN Wei Zhong Guo   AUT Dennis Wliszczak
F44/46 1.97   CHN Yancong Wu   USA Jeffrey Skiba   CHN Qiu Hong Wang

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11 49.33   AUT Bil Marinkovic   GER Siegmund Hegeholz   JPN Mineho Ozaki
F12 56.63   BLR Aliaksandr Tryputs   POL Miroslaw Pych   SCG Milos Grlica
F13 59.38   TPE Chih Chung Chiang   CHN Bo Quan Zhou   CAN France Gagne
F35 46.06   CHN Wei Guo   RSA Fabian Michaels   FRA Thierry Cibone
F36/38 38.09   RSA Nicholas Newman   POL Pawel Piotrowski   UKR Oleksandr Doroshenko
F37 48.09   GBR Kenneth Churchill   AUS Kieran Ault   POL Jacek Przebierala
F42 49.57   DEN Jakob Mathiasen   RSA Fanie Lombaard   IRI Vahab Saalabi
F44/46 62.15 1117    IND Devendra   CHN Ming Jie Gao   CHN Dai Chen Wang
F52-53 16.70 1045   NZL Peter Martin   MEX Adrian Paz Velazquez   IRI Abdolreza Jokar
F54 26.89   MEX Luis A. Zepeda   FIN Rauno Saunavaara   IRI Avaz Azmoodeh
F55-56 35.30 1208   IRI Ali Naderi   NED Pieter Gruijters   CHN Ying Bin Zhang
F57 40.71   IRI Mohammad R. Mirzaei   EGY Ibrahim Ali   CZE Rostislav Pohlmann
F58 50.72   NGR Silver C. Ezeikpe   EGY Mahmoud Elatar   PUR Alexis Pizarro

FierspringeBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11 6.40   CHN Duan Li   USA Elexis Gillette   RUS Sergey Sevostianov
F12 7.25   AZE Oleg Panyutin   RSA Hilton Langenhoven   CHN Qifeng Duan
F13 7.15   CUB Angel Jimenez   BLR Ihar Fartunau   PLE Mohammed Fannouna
F36-38 6.06 1196   CHN Wei Guo   CHN Xin Han Fu   AUS Darren Thrupp
F42 6.23   GER Wojtek Czyz   ITA Stefano Lippi   GER Heinrich Popow
F44 6.68   SUI Urs Kolly   ITA Roberto la Barbera   USA Marlon Shirley
F46 7.16   UKR Anton Skachkov   MAR Mohammed Dif   FRA Arnaud Assoumani

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 2:44:24   JPN Yuichi Takahashi   POR Carlos Amaral Ferreira   ITA Andrea Cionna
T13 2:38:45   RUS Ildar Pomykalov   AUS Roy Daniell   LTU Linas Balsys
T51 2:53:38   ITA Alvise de Vidi   GER Stefan Strobel   MEX Edgar Navarro
T52 2:00:02   JPN Toshihiro Takada   AUT Thomas Geierspichler   CAN Clayton Gerein
T54 1:25:37   AUS Kurt Fearnley   AUS Kelly Smith   POL Tomasz Hamerlak

FiifkampBewurkje

Klasse Punten Lân   Lân   Lân  
P13 3017   BLR Ihar Fartunau   BLR Aliaksandr Tryputs   BEL Kurt van Raefelghem
P44 4447   SUI Urs Kolly   USA Casey Tibbs   AUS Don Elgin
P54-58 5806   CHN Yong Ling   NED Pieter Gruijters   DEN Rene Nielsen

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11 14.01   ESP David Casinos   AUT Willibald Monschein   UKR Volodymyr Piddubnyy
F13 16.62   CHN Hai Tao Sun   UKR Alexander Yasinovyi   AUS Russell Short
F32 7.64   ALG Kamel Kardjena   UAE Mana Abdulla Sulaiman   KUW Dhari Al-Mutairi
F33-34 10.26 1069   CZE Roman Musil   AUS Hamish MacDonald   IRI Mohsen Amoo
F35 14.20   CHN Wei Guo   LAT Edgars Bergs   FRA Thierry Cibone
F36 12.12   POL Pawel Piotrowski   NED Willem Noorduin   AUS Nicholas Larionow
F37 14.83   POL Tomasz Blatkiewicz    BRN Ahmed Meshaima   POL Robert Chyra
F38 14.87   UKR Oleksandr Doroshenko   GER Thomas Loosch   CZE Dusan Grezl
F40 10.13   SVK Marek Margoc   GER Lutz Langer   IRI Asghar Zarei Nejad
F42 13.81   RSA Fanie Lombaard   BLR Viktar Khilmonchyk   IRI Mehrdad Karam
F44/46 15.74 1083   DEN Jackie Christiansen   USA Edwin Cockrell   CUB Gerdan Fonseca
F52 9.34   NZL Peter Martin   GRE Georgios Karaminas   GER Rico Glagla
F53 8.53   MEX Mauro Maximo de Jesus   PLE Husam Azzam   GRE Christos Angourakis
F54 9.67   AUT Georg Tischler   AUT Rene Schwarz   FIN Markku Niinimaki
F56 11.70   POL Krzysztof Smorszczewski   GER Gerhard Wies   DEN Rene Nielsen
F57 13.31   RSA Michael Louwrens    JOR Jamil Elshebli   SVK Julius Hutka
F58 14.19   EGY Ibrahim Allam   POL Janusz Rokicki   EGY Hany Elbehiry

Hink-stap-springeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F11 13.10   CHN Duan Li   AZE Zeynidin Bilalov   RUS Sergey Sevostianov
F12 15.30   CHN Qifeng Duan   BLR Aliaksandr Kuzmichou   UKR Ivan Kytsenko
F46 14.12   UKR Anton Skachkov   CHN Wen Jie Mai   CHN Hong Wei Zhang

FrouljuBewurkje

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 12.55   BRA Adria Santos   CHN Chun Miao Wu   GRE Paraskevi Kantza
T12 12.32   FRA Assia El Hannouni   BLR Volha Zinkevich   BRA Maria Jose Alves
T13 12.56   RUS Olga Semenova   GRE Anthi Karagianni   CUB Ana I. Jimenez
T34 19.68   CAN Chelsea Clark   CAN Chelsea Lariviere   GBR Debbie Brennan
T36 13.88   CHN Fang Wang   GBR Hazel Robson   JPN Yuki Kato
T37 14.39   UKR Oksana Krechunyak   GER Isabelle Foerder   AUS Lisa McIntosh
T46 12.50   AUS Amy Winters   POL Anna Szymul   RUS Elena Chistilina
T53 17.24   GBR Tanni Grey-Thompson   ITA Francesca Porcellato   AUS Angela Ballard
T54 16.33   CAN Chantal Petitclerc   USA Tatyana McFadden   SUI Manuela Schaer

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 25.39   CHN Chun Miao Wu   BRA Adria Santos   ESP Purificacion Santamarta
T12 25.12   FRA Assia El Hannouni   BLR Volha Zinkevich   BRA Maria Jose Alves
T34 34.55   CAN Chelsea Clark   GBR Debbie Brennan   JPN Noriko Arai
T36 28.60   CHN Fang Wang   GBR Hazel Robson   JPN Eriko Kikuchi
T37 30.14   RUS Evgenia Trushnikova   AUS Lisa McIntosh   GER Isabelle Foerder
T46 25.54   AUS Amy Winters   POL Anna Szymul   RUS Elena Chistilina
T52 36.72   CAN Lisa FPlaks   SUI Pia Schmid   MEX Leticia Torres
T54 28.95   CAN Chantal Petitclerc   SUI Manuela Schaer   USA Tatyana McFadden

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 53.67   FRA Assia El Hannouni   BRA Adria Santos   BRA Terezinha Guilhermina
T13 57.79   RUS Olga Semenova   GRE Anthi Karagianni   RSA Ilse Hayes
T38 1:05.41   AUS Katrina Webb   CHN Fang Wang   UKR Inna Dyachenko
T46 55.99    BOT Tshotlego Morama   POL Anna Szymul   POL Alicja Fiodorow
T52 1:09.52   CAN Lisa FPlaks   MEX Lucia Sosa   MEX Leticia Torres
T53 57.36   GBR Tanni Grey-Thompson   SWE Madelene Nordlund   ITA Francesca Porcellato
T54 51.91   CAN Chantal Petitclerc   AUS Louise Sauvage   CAN Diane Roy

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 2:07.89   FRA Assia El Hannouni   RUS Rima Batalova   RUS Elena Pautova
T53 1:59.05   USA Cheri Blauwet   ITA Francesca Porcellato   SWE Madelene Nordlund
T54 1:50.69   CAN Chantal Petitclerc   AUS Louise Sauvage   CAN Jessica Matassa

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 4:36.29   RUS Elena Pautova   KEN Julia Longorkaye   RUS Rima Batalova
T54 3:26.89   CAN Chantal Petitclerc   SUI Edith Hunkeler   CAN Diane Roy

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T54 11:59.51   JPN Wakako Tsuchida   SUI Edith Hunkeler   USA Cheri Blauwet

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F13 44.56   CHN Hong Yan Xu   BLR Tamara Sivakova   CAN Courtney Knight
F32-34/51-53 15.28 1330   CZE Martina Kniezkova   JPN Kyoko Sato   KUW Maha Alsheraian
F35/36/38 23.47 1323   CZE Veronika Foltova   CHN Xu Hong Bai   POL Renata Chilewska
F37 28.20 700   CHN Chun Hua Li   AUS Amanda Fraser   TUN Fatma Kachroudi
F40 27.08 711   TUN Enna Ben Abidi   TUN Afrah Gomdi   USA Jill Kennedy
F42-46 31.19 1565   CHN Bao Zhu Zheng   GER Claudia Biene   CRO Jelena Vukovic
F54/55 16.47 1091   CHN Ting Wang   GER Marianne Buggenhagen   CHN Li Ping Chen
F56-58 24.30 1138   BRA Suely Guimaraes   CHN Ling Li   IRI Azam Khodayari

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F33/34/52/53 11.08 1543   MEX Esther Rivera   MEX Maria E. Salas   FIN Tiina Ala Aho
F35-38 23.24 1318   POL Renata Chilewska   CZE Veronika Foltova   RSA Beverly Mashinini
F40 32.05   TUN Afrah Gomdi   TUN Enna Ben Abidi   USA Jill Kennedy
F42-46 28.79 1037   FIN Marjaana Vare   RUS Natalia Goudkova   GER Andrea Hegen
F54/55 14.75 1145   RSA Zanele Situ   SLO Tatjana Majcen   CHN Li Ping Chen
F56-58 30.97 30.97   ALG Sofia Djelal   NGR Njideka E. Iyiazi   EGY Aziza Hussein

FierspringeBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F12 5.66   BLR Volha Zinkevich   ESP Rosalia Lazaro   BLR Hanna Kanuik
F13 5.40   CUB Ana I Jimenez   GRE Anthi Karagianni   BLR Aksana Sivitskaya
F42 3.67   CHN Hai Yuan Zhang   GER Christine Wolf   MEX Perla Bustamante
F44/46 5.02 1248   AUT Andrea Scherney   CHN Juan Wang   USA April Holmes

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T54 1:49:26   JPN Kazu Hatanaka   JPN Wakako Tsuchida   USA Cheri Blauwet

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ôfstân Punten Lân   Lân   Lân  
F12 12.82   BLR Tamara Sivakova   CHN Hong Yan Xu   AUS Jodi Willis
F32-34/52/53 4.59 1334   MEX Maria E. Salas   UKR Tetyana Yakybchuk   KUW Maha Alsheraian
F35/36 9.47 1363   CZE Veronika Foltova   POL Renata Chilewska   UKR Alla Malchyk
F37/38 11.07 1105   LTU Aldona Grigaliuniene   CZE Vladimira Bujarkova   CZE Eva Berna
F40 7.47   TUN Afrah Gomdi   MAR Laila El Garaa   TUN Enna Ben Abidi
F42-46 9.37 1251   CHN Bao Zhu Zheng   MEX Perla Bustamante   CUB Noralvis de las Heras
F54/55 9.06 1045   GER Marianne Buggenhagen   CZE Eva Kacanu   SLO Tatjana Majcen
F56-58 9.79 1184   ALG Nadia Medjmedj   CHN Ling Li   GER Martina Willing


Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Paralympyske Simmerspullen 2004
Atletyk | Baanhurdfytse | Bankdrukke | Basketbal | Blinefuotbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Goalball | Dykhurdfytse | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Rugby | Skermje | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Tennis |
wizig