Kanofarre op de Olympyske Simmerspullen 2004

It Schinias kanostadion fan de Olympyske Simmerspullen 2004 yn Atene

De Olympyske Simmerspullen 2004, ek wol de XXVIIIe Olympiade neamd, waarden yn 2004 hâlden yn Atene, de haadstêd fan Grikelân. It Kanofarren hie plak yn yn it Schinias Olympic Rowing and Canoeing Centre, en yn it Helliniko Olympic Canoe/Kayak Slalom Centre

UtslaggenBewurkje

de C stiet foar Kanadeeske kano, de K stiet foar Kajak en de sifers (1, 2, 4) jouwe it oantal persoanen yn de boat oan.

SlalomBewurkje

K1Bewurkje

Manlju
# Kanoër Lân Tiid
  Benoît Peschier   FRA 187.96
  Campbell Walsh   GBR 190.17
  Fabien Lefèvre   FRA 190.99
Froulju
# Kanoër Lân Tiid
  Elena Kaliská   SVK 210.03
  Rebecca Giddens   USA 214.62
  Helen Reeves   GBR 218.77

C1Bewurkje

Manlju
# Kanoër Lân Tiid
  Tony Estanguet   FRA 189.16
  Michal Martikán   SVK 189.28
  Stefan Pfannmöller   GER 191.56

C2Bewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
  Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
  SVK 207.16
  Marcus Becker
Stefan Henze
  GER 210.98
  Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
  CZE 212.98

FlakwetterBewurkje

K1 500 meterBewurkje

Manlju
# Kanoër Lân Tiid
  Adam van Koeverden   CAN 1:37.919
  Nathan Baggaley   AUS 1:38.467
  Ian Wynne   GBR 1:38.547
Froulju
# Kanoër Lân Tiid
  Natasa Janics   HUN 1:47.741
  Josefa Idem   ITA 1:49.729
  Caroline Brunet   CAN 1:50.601

K1 1.000 meterBewurkje

Manlju
# Kanoër Lân Tiid
  Eirik Verås Larsen   NOR 3:25.897
  Ben Fouhy   NZL 3:27.413
  Adam van Koeverden   CAN 3:28.218

K2 500 meterBewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
  Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
  GER 1:27.040
  Clint Robinson
Nathan Baggaley
  AUS 1:27.920
  Roman Petroesjenko
Vadim Machnev
  BLR 1:27.996
Froulju
# Kanoërs Lân Tiid
  Katalin Kovács
Natasa Janics
  HUN 1:38.101
  Birgit Fischer
Carolin Leonhardt
  GER 1:39.533
  Aneta Pastuszka
Beatą Sokołowska-Kulesza
  POL 1:40.077

K2 1.000 meterBewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
  Markus Oscarsson
Henrik Nilsson
  SWE 3:18.420
  Antonio Rossi
Beniamino Bonomi
  ITA 3:19.484
  Eirik Verås Larsen
Nils Olav Fjeldheim
  NOR 3:19.528

K4 500 meterBewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
Froulju
# Kanoërs Lân Tiid
  Birgit Fischer
Maike Nollen
Katrin Wagner
Carolin Leonhardt
  GER 1:34.340
  Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
Kinga Bóta
  HUN 1:34.536
  Inna Osypenko
Tetjana Semykina
Hanna Balabanova
Olena Tsjerevatova
  UKR 1:36.192

K4 1.000 meterBewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
  Zoltán Kammerer
Botond Storcz
Ákos Vereckei
Gábor Horváth
  HUN 2:56.919
  Andreas Ihle
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
  GER 2:58.659
  Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Bača
  SVK 2:59.314

C1 500 meterBewurkje

Manlju
# Kanoër Lân Tiid
  Andreas Dittmer   GER 1:46.383
  David Cal Figueroa   ESP 1:46.723
  Maksim Opalev   RUS 1:47.767

C1 1.000 meterBewurkje

Manlju
# Kanoër Lân Tiid
  David Cal Figueroa   ESP 3:46.201
  Andreas Dittmer   GER 3:46.721
  Attila Vajda   HUN 3:49.025

C2 500 meterBewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
  Meng Guanliang
Yang Wenjun
  CHN 1:40.278
  Ibrahim Rojas Blanco
Ledys Frank Balceiro Pajón
  CUB 1:40.350
  Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
  RUS 1:40.442

C2 1.000 meterBewurkje

Manlju
# Kanoërs Lân Tiid
  Christian Gille
Tomasz Wylenzek
  GER 3:41.802
  Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
  RUS 3:42.990
  György Kozmann
György Kolonics
  HUN 3:43.106

MedaljespegelBewurkje

De top tsien fan lannen dy't by it kanofarren medaljes wûn ha tidens de Olympyske Simmerspullen fan 2008.

 Plak  Lân NOK       Totaal
1 Dútslân   GER 4 4 1 9
2 Hongarije   HUN 3 1 2 6
3 Slowakije   SVK 2 1 1 4
4 Frankryk   FRA 2 0 1 3
5 Spanje   ESP 1 1 0 2
6 Kanada   CAN 1 0 2 3
7 Noarwegen   NOR 1 0 1 2
8 Sina   CHN 1 0 0 1
Sweden   SWE 1 0 0 1
10 Austraalje   AUS 0 2 0 2
Itaalje   ITA 0 2 0 2


Kanofarre op de Olympyske Simmerspullen
Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinky 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokyo 1964 | Meksiko 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Olympyske Simmerspullen 2004
Atletyk | Baanhurdfytse | Badminton | Basketbal | Berchfytse | Bôgesjitte | Bokse | Dykhurdfytse | Follybal | Fuotbal | Gewichtheffe | Gymnastyk | Hânbal | Hokky | Honkbal | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Kanofarre | Keunstdûke | Moderne Fiifkamp | Roeie | Sjitsport | Skermje | Softbal | Strânfollybal | Swimme | Syngroanswimme | Taekwondo | Tafeltennis | Tennis | Triatlon | Wetterpolo | Wrakselje |
wizigje