Skyrinne op de Paralympyske Winterspullen 2002

De VIIIe Paralympyske Winterspullen waarden yn 2002 hâlden yn Salt Lake City, de Feriene Steaten.

ManljuBewurkje

1x2.5/2x5 kmBewurkje

Plak Lân Tiid
1   RUS 45:49.1
2   USA 45:50.7
3   NOR 46:49.7

5 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
B1 14:54.6   NOR Helge Flo   UKR Oleh Munts   RUS Valeri Kouptchinski
B2 12:35.8   GER Frank Hoefle   RUS Nikolai Ilioutchenko   SWE Emil Oestberg
B3 12:07.3   CAN Brian McKeever   RUS Irek Mannanov   UKR Vitaliy Lukyanenko
LW2-4 13:22.3   NOR Kjartan Haugen   USA Steven Cook   GER Roland Gaess
LW5-9 13:58.1   NOR Andreas Hustveit   GER Axel Hecker   JPN Yoshihiro Nitta
LW10 18:00.4   RUS Sergej Shilov   RUS Mikhail Terentiev   GER Klaus Kleiser
LW11 16:53.3   ITA Roland Ruepp   AUT Oliver Anthofer   FRA Alain Marguerettaz
LW12 16:08.3   RUS Taras Kryjanovski   SVK Vladimir Gajdiciar   POL Wieslaw Fiedor

10 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
B1 27:50.1   RUS Valeri Kouptchinski   UKR Oleh Munts   GER Wilhelm Brem
B2 23:13.8   GER Frank Hoefle   SWE Emil Oestberg   RUS Nikolai Ilioutchenko
B3 22:39.1   CAN Brian McKeever   RUS Irek Mannanov   GER Alexander Schwarz
LW2-4 28:15.2   NOR Nils Erik Ulset   USA Steven Cook   GER Harald Thauer
LW5-9 29:34.8   GER Axel Hecker   NOR Andreas Hustveit   GER Josef Giesen
LW10 43:12.6   RUS Mikhail Terentiev   RUS Sergej Shilov   SUI Hanspeter Weber
LW11 37:46.2   ITA Roland Ruepp   FRA Alain Marguerettaz   SUI Ruedi Weber
LW12 35:42.4   POL Wieslaw Fiedor   USA Robert Balk   UKR Mykola Ovcharenko

15 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
LW10-12 49:28.5   RUS Sergej Shilov   RUS Mikhail Terentiev   AUT Oliver Anthofer

20 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
steand 1:07:34.3   NOR Nils Erik Ulset   USA Steven Cook   GER Josef Giesen
Fisueel Beheind 1:05:13.5   RUS Valeri Kouptchinski   CAN Brian McKeever   GER Frank Hoefle

FrouljuBewurkje

3x2.5 kmBewurkje

Plak Lân Tiid
1   NOR 32:03.9
2   RUS 33:07.7
3   FIN 35:28.4

2.5 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
zittend 9:01.2   NOR Ragnhild Myklebust   UKR Svitlana Tryfonova   UKR Olena Iurkovska

5 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
B1 18:15.1   GER Verena Bentele   FRA Fabienne Kaci   FIN Merja Hannele Hanski
B2-3 15:51.3   BLR Yadviha Skarabahataya   FIN Jaana Argillander   NOR Tone Gravvold
staand 15:33.1   FIN Tanja Kari   NED Marjorie van de Bunt   NOR Siw Vestengen
zittend 20:19.0   NOR Ragnhild Myklebust   UKR Svitlana Tryfonova   UKR Olena Iurkovska

10 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
B1-2 35:14.1   GER Verena Bentele   FRA Emilie Tabouret   FRA Fabienne Kaci
B3 30:53.4   FIN Jaana Argillander   BLR Yadviha Skarabahataya   RUS Tatiana Ilioutchenko
staand 28:07.5   FIN Tanja Kari   NED Marjorie van de Bunt   NOR Siw Vestengen

15 kmBewurkje

Klasse lân   lân   lân  
steand 45:21.5   FIN Tanja Kari   NED Marjorie van de Bunt   NOR Siw Vestengen
Fisueel Beheind 58:28.7   GER Verena Bentele   RUS Tatiana Ilioutchenko   FIN Jaana Argillander

Dielnimmende lannen Skyrinne 2002Bewurkje



Skyrinne op de Paralympyske Winterspullen
Örnsköldsvik 1976 | Geilo 1980 | Innsbruck 1984 | Innsbruck 1988 | Tignes-Albertville 1992 | Lillehammer 1994 | Nagano 1998 | Salt Lake City 2002 | Turyn 2006 | Fankoever 2010 | Sotsjy 2014 |
wizigje


Paralympyske Winterspullen 2002
Alpineskye | Biatlon | Skyrinne | Slidehokky |
wizigje