Grinzer Strjitwei: ferskil tusken ferzjes
Content deleted Content added
kaartsje |
katst |
||
Rigel 1:
{{stobbe-geografy}}
[[Ofbyld:N355.PNG|thumb|right|350px|''Detailkaart
De '''Grinzer Strjitwei''' (''Provinsjale wei N355'') hat lange tiid de belangrykste ferbining west tusken [[Ljouwert (stêd)|Ljouwert]] en [[Grins (stêd)|Grins]], oant dy funksje oernaam waard troch de [[Wâldwei]] en de [[A7]].
De Grinzer Strjitwei begjint yn Ljouwert en rint troch [[Hurdegaryp]] nei it krúspunt mei de [[N356]], [[Quatrebras]]. Fan hjir rint de dyk troch [[Noardburgum]], [[Twizel]] en [[Bûtenpost]] en giet oer de [[Lauwers]] [[Grinslân]] yn, dêr't er ''Fryske Strjitwei'' hjit. De N355 rint fierder nei it easten oer [[Gryptsjerk]] en [[Nijesyl]], en krúst tusken [[Noardhoarn]] en [[Súdhorn]] oer it [[Van Starkenborghkanaal]]. Fan dêr rint de N355 nei Grins der't er oanslút op de [[N46]].
[[Kategory:Ferfier]]
[[Kategory:Ljouwert]]
[[nl:Provinciale weg 355]]
|