Haadmenu iepenje

Follybal op de Olympyske Simmerspullen 2008/Sealfollybal

Capital Indoorstadion

Sealfollybal is ien fan de twa dissiplines fan it follybal dy't spile waard op de Olympyske Simmerspullen 2008 yn Peking. De oare dissipline wie it strânfollybal. De wedstriden foar it sealfollybal waarden spile yn it Beijing Institute of Technology Gymnasium en yn it Capital Indoorstadion, beide yn Peking. De wedstriden setten op 9 augustus 2008 útein en einigen op 24 augustus 2008.

ManljuBewurkje

 
Dielnimmende lannen by de manlju

De 12 dielnimmende lannen wiene ferdield yn 2 groepen.
Groep A


Groep B


De earste fjouwer lannen fan eltse groep giene nei de kwartfinales. By de manlju waard de Feriene Steaten Olympysk kampioen troch Brazylje yn de finale mei 3-1 te ferslaan. Ruslân krige de brûnzen medalje troch te winnen fan de Itaalje mei 3-0.

FoarwedstridenBewurkje

Yn groep A giene de folgjende lannen nei de kwartfinales: de Feriene Steaten, Itaalje, Bulgarije en Sina. Yn groep B wiene dat Brazylje, Ruslân, Poalen en Servje.

Groep ABewurkje

10 augustus 12:10   Itaalje -   Japan 3 - 1 (25-19, 25-18, 23-25, 25-17)
10 augustus 12:35   Feriene Steaten -   Fenezuëla 3 - 2 (25-18, 25-18, 22-25, 21-25, 15-10)
10 augustus 20:00   Bulgarije

-   Sina 3 - 1 (25-20, 25-21, 26-28, 25-19)
12 augustus 12:30   Feriene Steaten -   Itaalje 3 - 1 (24-26, 25-22, 25-15, 25-21)
12 augustus 20:00   Fenezuëla -   Sina

2 - 3 (21-25, 25-21, 25-16, 21-25, 14-16)
12 augustus 22:45   Japan -   Bulgarije

1 - 3 (27-29, 25-23, 21-25, 19-25)
14 augustus 10:00   Itaalje -   Fenezuëla 3 - 0 (25-21, 25-20, 25-21)
14 augustus 20:00   Sina

-   Japan 3 - 2 (25-20, 25-23, 17-25, 16-25, 15-10)
14 augustus 22:30   Bulgarije -   Feriene Steaten 1 - 3 (29-27, 21-25, 14-25, 24-26)
16 augustus 10:00   Feriene Steaten -   Sina 3 - 0 (25-22, 25-12, 25-18)
16 augustus 14:50   Itaalje -   Bulgarije 3 - 0 (25-20, 25-21, 25-16)
16 augustus 22:00   Fenezuëla

-   Japan 3 - 0 (25-23, 25-21, 25-23)
18 augustus 10:00   Bulgarije

-   Fenezuëla 3 - 1 (23-25, 25-19, 25-16, 25-22)
18 augustus 20:00   Sina -   Itaalje 2 - 3 (17-25, 23-25, 25-21, 25-20, 14-16)
18 augustus 22:35   Japan -   Feriene Steaten 0 - 3 (18-25, 12-25, 21-25)
Rang Lân Spile Wûn Ferlern Sets wûn Sets ferlern Punten wûn Punten ferlern Punten
1   Feriene Steaten 5 5 0 15 4 460 371 10
2   Itaalje 5 4 1 13 6 439 401 9
3   Bulgarije 5 3 2 10 9 446 440 8
4   Sina 5 2 3 9 13 445 492 7
5   Fenezuëla 5 1 4 8 12 421 451 6
6   Japan 5 0 5 4 15 392 448 5

Groep BBewurkje

10 augustus 10:00   Servje -   Ruslân 1 - 3 (25-20, 21-25, 22-25, 14-25)
10 augustus 15:20   Brazylje

-   Egypte 3 - 0 (25-19, 25-15, 25-18)
10 augustus 22:20   Poalen -   Dútslân 3 - 0 (25-17, 33-31, 25-20)
12 augustus 10:00   Ruslân -   Dútslân 3 - 2 (25-27, 25-21, 21-25, 25-23, 16-14)
12 augustus 13:00   Egypte -   Poalen 0 - 3 (21-25, 18-25, 10-25)
12 augustus 15:00   Servje -   Brazylje

1 - 3 (27-25, 20-25, 17-25, 21-25)
14 augustus 12:00   Dútslân -   Egypte 3 - 0 (29-27, 25-21, 25-21)
14 augustus 12:30   Brazylje -   Ruslân 1 - 3 (25-22, 24-26, 29-31, 19-25)
14 augustus 15:05   Poalen -   Servje 3 - 1 (31-29, 22-25, 25-22, 25-21)
16 augustus 12:00   Ruslân -   Egypte 3 - 0 (25-19, 25-14, 25-18)
16 augustus 12:30   Servje

-   Dútslân 3 - 1 (25-21, 27-25, 24-26, 25-23)
16 augustus 20:00   Brazylje

-   Poalen 3 - 0 (30-28, 25-19, 25-19)
18 augustus 12:30   Dútslân -   Brazylje

0 - 3 (22-25, 21-25, 23-25)
18 augustus 12:30   Poalen -   Ruslân 3 - 2 (17-25, 26-24, 24-26, 25-23, 15-12)
18 augustus 15:15   Egypte -   Servje

0 - 3 (16-25, 13-25, 17-25)
Rang Lân Spile Wûn Ferlern Sets wûn Sets ferlern Punten wûn Punten ferlern Punten
1   Brazylje 5 4 1 13 4 427 373 9
2   Ruslân 5 4 1 14 7 496 447 9
3   Poalen 5 4 1 12 6 434 404 9
4   Servje 5 2 3 9 10 440 439 7
5   Dútslân 5 1 4 6 12 418 440 6
6   Egypte 5 0 5 0 15 267 379 5

KwartfinalesBewurkje

20 augustus 10:00   Bulgarije -   Ruslân 1 - 3 (25-20, 16-25, 22-25, 21-25)
20 augustus 12:15   Itaalje -   Poalen 3 - 2 (25-19, 25-22, 18-25, 26-28, 17-15)
20 augustus 20:00   Sina -   Brazylje

0 - 3 (17-25, 15-25, 16-25)
20 augustus 22:00   Feriene Steaten -   Servje 3 - 2 (20-25, 25-23, 21-25, 25-18, 15-12)

Heale FinalesBewurkje

22 augustus 12:30   Feriene Steaten -   Ruslân 3 - 2 (25-22, 25-21, 25-27, 22-25, 15-13)
22 augustus 20:00   Itaalje -   Brazylje

1 - 3 (25-19, 18-25, 21-25, 22-25)

Wedstriid om brûnsBewurkje

24 augustus 10:00   Ruslân -   Itaalje 3 - 0 (25-22, 25-19, 25-23)

FinaleBewurkje

24 augustus 12:00   Feriene Steaten -   Brazylje 3 - 1 (20-25, 25-22, 25-21, 25-23)

EinrangskikkingBewurkje

Rang Lân
    Feriene Steaten
    Brazylje

    Ruslân
4   Itaalje
5   Bulgarije
5   Sina
5   Poalen
5   Servje
9   Dútslân
9   Fenezuëla
11   Egypte
11   Japan

MedaljewinnersBewurkje

  Goud   Sulver   Brûns
  Feriene Steaten
Lloy Ball
Gabe Gardner
Kevin Hansen
Tom Hoff
Rich Lambourne
David Lee
Ryan Millar
Reid Priddy
Sean Rooney
Riley Salmon
Clay Stanley
Scott Touzinsky
  Brazylje
Dante Amaral
Marcelo Elgarten
Gustavo Endres
Murilo Endres
Samuel Fuchs
Gilberto Godoy Filho
André Heller
André Nascimento
Bruno Rezende
Anderson Rodrigues
Rodrigo Santana
Sérgio Santos
  Ruslân
Joeri Berezjko
Sergej Grankin
Vadim Chamoettsjkich
Aleksandr Kornejev
Aleksander Kosarev
Aleksej Koelesjov
Maksim Michajlov
Aleksej Ostapenko
Semjon Poltavski
Sergej Tetjoechin
Aleksej Verbov
Aleksandr Volkov

FrouljuBewurkje

 
Dielnimmende lannen by de froulju

De 12 dielnimmende lannen wiene ferdield yn 2 groepen.
Groep A


Groep B


De earste fjouwer lannen fan eltse groep giene nei de kwartfinales. By de froulju waard Brazylje Olympysk kampioen troch de Feriene Steaten yn de finale mei 3-1 te ferslaan. Sina krige de brûnzen medalje troch te winnen fan de Kuba mei 3-1.

FoarwedstridenBewurkje

Yn groep A giene de folgjende lannen nei de kwartfinales: Kuba, de Feriene Steaten, Sina en Japan. Yn groep B wiene dat Brazylje, Itaalje, Ruslân en de Servje.

Groep ABewurkje

9 augustus 14:30   Poalen -   Kuba

1 - 3 (25-21, 17-25, 20-25, 17-25)
9 augustus 20:00   Fenezuëla -   Sina

0 - 3 (13-25, 13-25, 18-25)
9 augustus 22:00   Japan -   Feriene Steaten 1 - 3 (20-25, 25-20, 19-25, 21-25)
11 augustus 12:30   Feriene Steaten -   Kuba

0 - 3 (15-25, 24-26, 17-25)
11 augustus 20:00   Sina

-   Poalen 3 - 1 (22-25, 25-15, 25-20, 25-22)
11 augustus 22:00   Japan

-   Fenezuëla

3 - 0 (25-12, 25-17, 25-12)
13 augustus 12:00   Fenezuëla -   Feriene Steaten 1 - 3 (17-25, 25-20, 14-25, 18-25)
13 augustus 20:00   Kuba

-   Sina 3 - 2 (18-25, 14-25, 25-23, 32-30, 15-13)
13 augustus 22:30   Poalen -   Japan

1 - 3 (21-25, 20-25, 25-18, 25-23, 11-15)
15 augustus 12:30   Fenezuëla -   Poalen 0 - 3 (12-25, 12-25, 20-25)
15 augustus 20:00   Feriene Steaten -   Sina 3 - 2 (23-25, 25-22, 23-25, 25-20, 15-11)
15 augustus 22:00   Japan -   Kuba

0 - 3 (17-25, 22-25, 22-25)
17 augustus 12:00   Kuba

-   Fenezuëla 3 - 0 (25-20, 25-20, 25-19)
17 augustus 12:30   Poalen -   Feriene Steaten 2 - 3 (25-18, 21-25, 25-19, 19-25, 13-15)
17 augustus 20:00   Sina

-   Japan 3 - 0 (26-24, 25-16, 25-14)
Rang Lân Spile Wûn Ferlern Sets wûn Sets ferlern Punten wûn Punten ferlern Punten
1   Kuba 5 5 0 15 3 426 371 10
2   Feriene Steaten 5 4 1 12 9 459 441 9
3   Sina 5 3 2 13 7 467 395 8
4   Japan 5 2 3 7 12 381 389 7
5   Poalen 5 1 4 9 12 441 445 6
6   Fenezuëla 5 0 5 1 15 262 395 5

Groep BBewurkje

9 augustus 10:00   Itaalje -   Ruslân 3 - 1 (25-20, 17-25, 25-16, 25-23)
9 augustus 12:15   Servje

-   Kazakstan 3 - 1 (25-21, 25-17, 23-25, 25-21)
9 augustus 12:30   Algerije -   Brazylje

0 - 3 (11-25, 11-25, 10-25)
11 augustus 10:00   Algerije -   Servje

0 - 3 (14-25, 13-25, 13-25)
11 augustus 12:00   Kazakstan -   Itaalje 0 - 3 (19-25, 15-25, 21-25)
11 augustus 14:30   Brazylje

-   Ruslân 3 - 0 (25-14, 25-14, 25-16)
13 augustus 10:00   Itaalje -   Algerije 3 - 0 (25-7, 25-20, 25-12)
13 augustus 12:30   Ruslân -   Kazakstan 3 - 0 (25-19, 25-18, 25-11)
13 augustus 14:30   Servje -   Brazylje

0 - 3 (15-25, 13-25, 23-25)
15 augustus 10:00   Algerije -   Ruslân 0 - 3 (11-25, 19-25, 10-25)
15 augustus 12:00   Brazylje

-   Kazakstan 3 - 0 (25-13, 25-6, 27-25)
15 augustus 14:30   Servje -   Itaalje 0 - 3 (23-25, 20-25, 19-25)
17 augustus 10:00   Kazakstan

-   Algerije 3 - 1 (25-18, 25-20, 17-25, 25-16)
17 augustus 14:30   Itaalje -   Brazylje

0 - 3 (16-25, 22-25, 17-25)
17 augustus 22:00   Ruslân -   Servje 3 - 0 (25-21, 25-16, 25-20)
Rang Lân Spile Wûn Ferlern Sets wûn Sets ferlern Punten wûn Punten ferlern Punten
1   Brazylje 5 5 0 15 0 377 226 10
2   Itaalje 5 4 1 12 4 372 315 9
3   Ruslân 5 3 2 10 6 353 312 8
4   Servje 5 2 3 6 10 343 349 7
5   Kazakstan 5 1 4 4 13 323 404 6
6   Algerije 5 0 5 1 15 230 392 5

KwartfinalesBewurkje

19 augustus 10:00   Kuba

-   Servje 3 - 0 (26-24, 25-19, 26-24)
19 augustus 12:00   Japan -   Brazylje

0 - 3 (12-25, 20-25, 16-25)
19 augustus 20:00   Sina

-   Ruslân 3 - 0 (25-22, 27-25, 25-19)
19 augustus 22:00   Feriene Steaten -   Itaalje 3 - 2 (20-25, 25-21, 19-25, 25-18, 15-6)

Heale FinalesBewurkje

21 augustus 12:35   Kuba -   Feriene Steaten 0 - 3 (20-25, 16-25, 17-25)
21 augustus 20:00   Sina -   Brazylje

0 - 3 (25-27, 22-25, 14-25)

Wedstriid om brûnsBewurkje

23 augustus 12:30   Kuba -   Sina

1 - 3 (16-25, 25-21, 13-25, 20-25)

FinaleBewurkje

23 augustus 20:00   Feriene Steaten -   Brazylje

1 - 3 (15-25, 25-18, 13-25, 21-25)

EinrangskikkingBewurkje

Rang Lân
    Brazylje

    Feriene Steaten
    Sina

4   Kuba
5   Itaalje
5   Japan
5   Ruslân
5   Servje
9   Kazakstan
9   Poalen
11   Algerije
11   Fenezuëla

MedaljewinnersBewurkje

  Goud   Sulver   Brûns
  Brazylje
Carolina Alburqueque
Jacqueline Carvalho
Sheilla Castro
Fabiana Claudino
Welissa Gonzaga
Thaisa Menezes
Valeska Menezes
Walewska Oliveira
Fabiana de Oliveira
Paula Pequeno
Hélia Souza
Marianne Steinbrecher
  Feriene Steaten
Lindsay Berg
Heather Brown
Nicole Davis
Kimberly Glass
Tayyiba Haneef-Park
Jennifer Joines
Robyn Ah Mow-Santos
Ogonna Nnamani
Danielle Scott-Arrude
Stacy Sykora
Logan Tom
Kim Willoughby
  Sina
Feng Kun
Li Jung
Liu Yanan
Ma Yunwen
Wang Yimei
Wei Quivue
Xu Yunli
Xue Ming
Yang Hao
Zhang Na
Zhao Ruirui
Zhou Suhong

MedaljespegelBewurkje

Rang Lân  
Goud
 
Sulver
 
Brûns
Totaal
1   Feriene Steaten 1 1 0 2
1   Brazylje 1 1 0 2
3   Ruslân 0 0 1 1
3   Sina 0 0 1 1

Sjoch ekBewurkje

Keppeling om utensBewurkje