Haadmenu iepenje

Sjitsport op de Olympyske Simmerspullen 2004

UtslaggenBewurkje

Lytskalibergewear 50 m, lizzendBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Matthew Emmons   USA 703.3
  Christian Lusch   GER 702.2
  Sergej Martynov   BLR 701.6

Lytskalibergewear 50 m, 3 posysjesBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Jia Zhanbo   CHN 1264.5
  Michael Anti   USA 1263.1
  Christian Planer   AUT 1262.8
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Ljoebov Galkina   RUS 689.4
  Valentina Turisini   ITA 685.9
  Chengyi Wang   CHN 685.4

Luchtgewear 10 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Qinan Zhu   CHN 702.7
  Jie Li   CHN 701.3
  Jozef Gönci   SVK 697.4
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Li Du   CHN 502.0
  Ljoebov Galkina   RUS 501.5
  Kateřina Kůrková   CZE 501.1

Sportistoal 25 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Maria Grozdeva   BUL 688.2
  Lenka Hyková   CZE 687.8
  Irada Asjoemova   AZE 687.3

Frije pistoal 50 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Michail Nestroejev   RUS 663.3
  Jin Jong-oh   KOR 661.5
  Kim Jong Su   PRK 657.7

Sportfluchfjoerpistoal 25 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Ralf Schumann   GER 694.9
  Sergej Poljakov   RUS 692.7
  Sergej Alifirenko   RUS 692.3

Luchtpistoal 10 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Yifu Wang   CHN 690.0
  Michail Nestroejev   RUS 689.8
  Vladimir Isakov   RUS 684.3
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Olena Kostevitsj   UKR 483.3
  Jasna Šekarić   SCG 483.3
  Maria Grozdeva   BUL 482.3

beweegjend doel 10 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Manfred Kurzer   GER 682.4
  Aleksandr Blinov   RUS 678.0
  Dmitri Lykin   RUS 677.1

TrapBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Aleksej Alipov   RUS 149
  Giovanni Pellielo   ITA 146
  Adam Vella   AUS 145
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Suzanne Balogh   AUS 88
  María Quintanal   ESP 84
  Lee Bo-na   KOR 83

DûbeldtrapBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Ahmed Al-Maktoum   UAE 189
  Rajyavardhan Singh Rathore    IND 179
  Zheng Wang   CHN 178
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Kim Rhode   USA 146
  Lee Bo-na   KOR 145
  E Gao   CHN 142

klaaido-sjittenBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Andrea Benelli   ITA 149
  Marko Kemppainen   FIN 149
  Juan Miguel Rodríguez   CUB 147
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Diana Igaly   HUN 97
  Ning Wei   CHN 93
  Zemfira Meftachetdinova   AZE 93

MedaljespegelBewurkje

De top-8 fan lannen dy't by it sjitten medaljes wûn ha tidens de Olympyske Simmerspullen 2004.

 Plak  Lân NOK       Totaal
1 Sina   CHN 4 2 3 9
2 Ruslân   RUS 3 4 3 10
3 Dútslân   GER 2 1 0 3
Feriene Steaten   USA 2 1 0 3
5 Itaalje   ITA 1 2 0 3
6 Austraalje   AUS 1 0 1 2
Bulgarije   BUL 1 0 1 2
8 Hongarije   HUN 1 0 0 1
Oekraine   UKR 1 0 0 1
Feriene Arabyske Emiraten   UAE 1 0 0 1

Sjoch EkBewurkje


Sjitsport op de Olympyske Simmerspullen
Atene 1896 | Parys 1900 | Londen 1908 | Stokholm 1912 | Antwerpen 1920 | Parys 1924 | Los Angeles 1932 | Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinky 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokyo 1964 | Meksiko 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Olympyske Simmerspullen 2004
Atletyk | Baanhurdfytse | Badminton | Basketbal | Berchfytse | Bôgesjitte | Bokse | Dykhurdfytse | Follybal | Fuotbal | Gewichtheffe | Gymnastyk | Hânbal | Hokky | Honkbal | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Kanofarre | Keunstdûke | Moderne Fiifkamp | Roeie | Sjitsport | Skermje | Softbal | Strânfollybal | Swimme | Syngroanswimme | Taekwondo | Tafeltennis | Tennis | Triatlon | Wetterpolo | Wrakselje |
wizigje