Haadmenu iepenje

Sjitsport op de Olympyske Simmerspullen 1988

UtslaggenBewurkje

Lytskalibergewear 50 m, lizzendBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Miroslav Varga   TCH 703.9
  Cha Young-chul   KOR 702.8
  Attila Záhonyi   HUN 701.9

Lytskalibergewear 50 m, 3 posysjesBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Malcolm Cooper   GBR 1279.3
  Alister Allan   GBR 1275.6
  Kirill Ivanov   URS 1275.0
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Sylvia Sperber   FRG 685.6
  Vessela Letsjeva   BUL 683.2
  Valentina Tsjerkassova   URS 681.4

Luchtgewear 10 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Goran Maksimović   YUG 695.6
  Nicolas Berthelot   FRA 694.2
  Johann Riederer   FRG 694.0
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Irina Sjilova   URS 498.5
  Sylvia Sperber   FRG 497.5
  Anna Maloekhina   URS 495.8

Sportpistoal 25 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Nino Saloekvadze   URS 690
  Tomoko Hasegawa   JPN 686
  Jasna Šekarić   YUG 686

Frij pistoal 50 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Sorin Babii   ROU 660
  Ragnar Skanåker   SWE 657
  Igor Basinski   URS 657

Sportfluchfjoerpistoal 25 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Afanasijs Kuzmins   URS 698
  Ralf Schumann   GDR 696
  Zoltán Kovács   HUN 693

Luchtpistoal 10 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Jasna Šekarić   YUG 489.5
  Nino Saloekvadze   URS 487.9
  Marina Dobrantsjeva   URS 485.2
Froulju
# Sjitter Lân Punten
  Tanjoe Kirjakov   BUL 687.9
  Erich Buljung   USA 687.9
  Xu Haifeng   CHN 684.5

beweegjend doel 50 mBewurkje

Manlju
# Sjitter Lân Punten
  Tor Heiestad   NOR 689
  Huang Shiping   CHN 687
  Gennadi Avramenko   URS 686

TrapBewurkje

Mingd
# Sjitter Lân Punten
  Dmitri Monakov   URS 222
  Miroslav Bednařík   TCH 1222
  Frans Peeters   BEL 219

klaaido-sjittenBewurkje

Mingd
# Sjitter Lân Punten
  Axel Wegner   GDR 222
  Alfonso de Iruarrizaga    CHI 221
  Jorge Guardiola Hay   ESP 220

MedaljespegelBewurkje

De top-10 fan lannen dy't by it sjitten medaljes wûn ha tidens de Olympyske Simmerspullen 1988.

 Plak  Lân NOK       Totaal
1 Sowjetuny   URS 4 1 6 11
2 Joegoslaavje   YUG 2 0 1 3
3 West-Dútslân   FRG 1 1 1 3
4 Bulgarije   BUL 1 1 0 2
Grut-Brittanje   GBR 1 1 0 2
East-Dútslân   GDR 1 1 0 2
Tsjechoslowakije   TCH 1 1 0 2
8 Noarwegen   NOR 1 0 0 1
Roemeenje   ROU 1 0 0 1
10 Sina   CHN 0 1 1 2

Sjoch EkBewurkje