Tafeltennis op de Paralympyske Simmerspullen 1988

De VIIIe Paralympyske Simmerspullen waarden yn 1988 yn Seoul, Súd-Korea hâlden.

ManljuBewurkje

DûbeldBewurkje

Klasse 1ABewurkje

Plak Lân
1   Súd-Korea
2   Switserlân
3   Feriene Steaten

Klasse 1BBewurkje

Plak Lân
1   West-Dútslân
2   Noarwegen
2   Eastenryk

Klasse 1CBewurkje

Plak Lân
1   West-Dútslân
2   Súd-Korea
3   Belgje

Klasse 2Bewurkje

Plak Lân
1   Eastenryk
2   Súd-Korea
2   West-Dútslân

Klasse 3Bewurkje

Plak Lân
1   Súd-Korea
2   Eastenryk
3   Grut-Brittanje

Klasse 4Bewurkje

Plak Lân
1   West-Dútslân
2   Súd-Korea
2   Hongkong

Klasse C5-C8Bewurkje

Plak Lân
1   Sweden
2   Belgje
3   Ierlân

Klasse TT2Bewurkje

Plak Lân
1   Frankryk
2   Súd-Korea
2   West-Dútslân

Klasse TT5Bewurkje

Plak Lân
1   West-Dútslân
2   Frankryk
3   Hongarije

Klasse TT6Bewurkje

Plak Lân
1   Nederlân
2   Japan
2   Hongarije

Klasse TT7Bewurkje

Plak Lân
1   West-Dútslân
2   Sweden
3   Denemark

YndividueelBewurkje

Klasse Lân   Lân   Lân  
Klasse 1A   KOR Hae Gon Lee   KOR Sung Hoon Kang   FIN Matti Launonen
Klasse 1A-4   USA Michael Dempsey   FRA Guy Tisserant   FRG Herbert Velroyen
Klasse 1B   AUT Rudolf Hajek   FRG Bruno Hassler   NOR Svein Bjornar Simensen
Klasse 1C   FRG Manfred Emmel   FRG Rudolf Jaksch   FRA Daniel Jeannin
Klasse 2   FRA Michel Peeters   KOR Young Soo Kim   AUT Fritz Altendorfer
Klasse 3   AUT Peter Starl   KOR Ki Hoon Kim   AUT Christian Sutter
Klasse 4   FRG Thomas Kreidel   FRG Peter Schmidt   USA Michael Dempsey
Klasse C5   NED Harold Kersten   JPN Koji Inada   BEL Eric HolLâner
Klasse C6   SWE Thomas Axelsson   SWE Mikael Westling   KOR Kyung Sik Kim
Klasse TT Iepen   FRA Claude Chedeau   FRG Manfred Knabe   DEN Torben Pehrsson
Klasse TT2   FRA Guy Tisserant   FRG Herbert Velroyen   FRA Michel Gauducheau
Klasse TT3   FRG Thomas Kurfess   FRG Rainer Schmidt   FRG Stephan Welting
Klasse TT4   GBR David Hope   FRA Marc Piras   FRG Klaus Mueller
Klasse TT5   KOR Kwang Jin Kim   FRG Thomas Schmitt   HUN Attila Szepesi
Klasse TT6   FIN Kimmo Jokinen   DEN Torben Pehrsson   SWE Jorgen Nilsson
Klasse TT7   FRG Manfred Koller   YUG Svetislav Dimitrijevic   DEN Frands Havaleschka

FrouljuBewurkje

DûbeldBewurkje

Klasse 2Bewurkje

Plak Lân
1   Switserlân
2   Grut-Brittanje
3   West-Dútslân

Klasse 4Bewurkje

Plak Lân
1   Feriene Steaten
2   West-Dútslân
2   Eastenryk

Klasse TT6Bewurkje

Plak Lân
1   Switserlân
2   Frankryk
3   Sweden

YndividueelBewurkje

Klasse Lân   Lân   Lân  
Klasse 2   SUI Elisabeth Bisquolm   FRG Ruth Lamsbach   NED JoLâna Paardekam
Klasse 2-4   USA Jennifer Johnson   AUT Gabriele Kirchmair   FRG Christiane Weninger
Klasse 3   FRG Christiane Weninger   USA Jennifer Johnson   NOR Inger Lise Andersen
Klasse 4   USA Terese Terranova   FRG Monika Sikora   AUT Hildegard Fetz
Klasse TT Iepen   CHN Xiaoling Zhang   BEL Ingrid Borre   SWE Marie-Louise Andersson
Klasse TT6   FRA Bernadette Darvand   SWE Marie-Louise Andersson   CHN Yu Cheng
Klasse TT7   CHN Guiyun Hua   DEN Marianne Baertelsen   FRG Birgit Bauer

Útslaggen Fryske dielnimmersBewurkje

Plak Kategory Namme
2de yn de groepsfase Manlju Yndividueel Klasse TT6 Rein Zijda
  Manlju Dûbeld Klasse TT6 Rein Zijda

Sjoch ekBewurkje


Tafeltennis op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Paralympyske Simmerspullen 1988
Atletyk | Bankdrukke | Basketbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Gewichtheffe | Goalball | Hurdfytse | Judo | Koersbal | Skermje | Snooker | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Tennis |
wizig