Skyrinnen op de Paralympyske Winterspullen 2002
(Trochferwiisd fan Skyrinne op de Paralympyske Winterspullen 2002)
De VIIIe Paralympyske Winterspullen waarden yn 2002 hâlden yn Salt Lake City, de Feriene Steaten.
Manlju bewurkje seksje
1x2.5/2x5 km bewurkje seksje
|
5 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | 14:54.6 | NOR | Helge Flo | UKR | Oleh Munts | RUS | Valeri Kouptchinski |
B2 | 12:35.8 | GER | Frank Hoefle | RUS | Nikolai Ilioutchenko | SWE | Emil Oestberg |
B3 | 12:07.3 | CAN | Brian McKeever | RUS | Irek Mannanov | UKR | Vitaliy Lukyanenko |
LW2-4 | 13:22.3 | NOR | Kjartan Haugen | USA | Steven Cook | GER | Roland Gaess |
LW5-9 | 13:58.1 | NOR | Andreas Hustveit | GER | Axel Hecker | JPN | Yoshihiro Nitta |
LW10 | 18:00.4 | RUS | Sergej Shilov | RUS | Mikhail Terentiev | GER | Klaus Kleiser |
LW11 | 16:53.3 | ITA | Roland Ruepp | AUT | Oliver Anthofer | FRA | Alain Marguerettaz |
LW12 | 16:08.3 | RUS | Taras Kryjanovski | SVK | Vladimir Gajdiciar | POL | Wieslaw Fiedor |
10 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | 27:50.1 | RUS | Valeri Kouptchinski | UKR | Oleh Munts | GER | Wilhelm Brem |
B2 | 23:13.8 | GER | Frank Hoefle | SWE | Emil Oestberg | RUS | Nikolai Ilioutchenko |
B3 | 22:39.1 | CAN | Brian McKeever | RUS | Irek Mannanov | GER | Alexander Schwarz |
LW2-4 | 28:15.2 | NOR | Nils Erik Ulset | USA | Steven Cook | GER | Harald Thauer |
LW5-9 | 29:34.8 | GER | Axel Hecker | NOR | Andreas Hustveit | GER | Josef Giesen |
LW10 | 43:12.6 | RUS | Mikhail Terentiev | RUS | Sergej Shilov | SUI | Hanspeter Weber |
LW11 | 37:46.2 | ITA | Roland Ruepp | FRA | Alain Marguerettaz | SUI | Ruedi Weber |
LW12 | 35:42.4 | POL | Wieslaw Fiedor | USA | Robert Balk | UKR | Mykola Ovcharenko |
15 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LW10-12 | 49:28.5 | RUS | Sergej Shilov | RUS | Mikhail Terentiev | AUT | Oliver Anthofer |
20 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
steand | 1:07:34.3 | NOR | Nils Erik Ulset | USA | Steven Cook | GER | Josef Giesen |
Fisueel Beheind | 1:05:13.5 | RUS | Valeri Kouptchinski | CAN | Brian McKeever | GER | Frank Hoefle |
Froulju bewurkje seksje
3x2.5 km bewurkje seksje
|
2.5 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
zittend | 9:01.2 | NOR | Ragnhild Myklebust | UKR | Svitlana Tryfonova | UKR | Olena Iurkovska |
5 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | 18:15.1 | GER | Verena Bentele | FRA | Fabienne Kaci | FIN | Merja Hannele Hanski |
B2-3 | 15:51.3 | BLR | Yadviha Skarabahataya | FIN | Jaana Argillander | NOR | Tone Gravvold |
staand | 15:33.1 | FIN | Tanja Kari | NED | Marjorie van de Bunt | NOR | Siw Vestengen |
zittend | 20:19.0 | NOR | Ragnhild Myklebust | UKR | Svitlana Tryfonova | UKR | Olena Iurkovska |
10 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
B1-2 | 35:14.1 | GER | Verena Bentele | FRA | Emilie Tabouret | FRA | Fabienne Kaci |
B3 | 30:53.4 | FIN | Jaana Argillander | BLR | Yadviha Skarabahataya | RUS | Tatiana Ilioutchenko |
staand | 28:07.5 | FIN | Tanja Kari | NED | Marjorie van de Bunt | NOR | Siw Vestengen |
15 km bewurkje seksje
Klasse | lân | lân | lân | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
steand | 45:21.5 | FIN | Tanja Kari | NED | Marjorie van de Bunt | NOR | Siw Vestengen |
Fisueel Beheind | 58:28.7 | GER | Verena Bentele | RUS | Tatiana Ilioutchenko | FIN | Jaana Argillander |
Dielnimmende lannen Skyrinnen 2002 bewurkje seksje
Paralympyske Winterspullen 2002 | ||
---|---|---|
wizigje |