Sjitsport op de Paralympyske Simmerspullen 2016

De XV Paralympyske Simmerspullen waarden yn 2016 yn Rio de Janeiro yn Brazylje hâlden.

Sjitsport op de Paralympyske Simmerspullen 2016
Centro Nacional de Tiro
Centro Nacional de Tiro
Sjitsport op de Paralympyske Simmerspullen 2016 (Rio de Janeiro)
Sjitsport op de Paralympyske Simmerspullen 2016
De lokaasje fan it Centro Nacional de Tiro

De sjitsport hie plak yn it Centro Nacional de Tiro.

Medaljespegel bewurkje seksje

De top-9 fan lannen dy't by it sjitten medaljes wûn ha tidens de Paralympyske Simmerspullen 2016.

 Plak  Lân NPK       Totaal
1 Sina   CHN 5 2 1 8
2 Slowakije   SVK 2 1 0 3
3 Iran   IRI 2 0 0 2
4 Oekraïne   UKR 1 1 1 3
5 Sloveenje   SLO 1 1 0 2
6 Servje   SRB 1 0 1 2
7 Feriene Arabyske Emiraten   UAE 0 3 0 3
8 Súd-Koreä   KOR 0 2 5 7
9 Dútslân   GER 0 1 0 1
Sweden   SWE 0 1 0 1

Utslaggen bewurkje seksje

Klasse SH1 bewurkje seksje

Manlju
wapen ûnderdiel Punten      
Luchtgewear 10 m.
steand
205.8   CHN Dong Chao   UAE Abdullah Sultan Alaryani   KOR Kim Su Wan
Luchtpistoal 10 m.   CHN Yang Chao   KOR Lee Ju-hee   UZB Server Ibragimov
Gewaer 50 m.
3 posysjes
  SRB Laslo Šuranji   UAE Abdullah Sultan Alaryani    ISR Doron Shaziri
Froulju
wapen ûnderdiel Punten      
Luchtgewear 10 m.
steand
207.8   SVK Veronika Vadovicova   CHN Zhang Cuiping   CHN Yan Yaping
Luchtpistoal 10 m. 193.4   IRI Sareh Javanmardi   UKR Olga Kovalchuk   TUR Aysegul Pehlivanlar
Gewaer 50 m.
3 posysjes
  CHN Zhang Cuiping   SVK Veronika Vadovičová   KOR Lee Yun-ri
Mingd
wapen ûnderdiel      
Luchtgewear 10 m.   SVK Veronika Vadovičová   GER Natascha Hiltrop   KOR Lee Jang-ho
Gewear 50 m.   CHN Zhang Cuiping   UAE Abdullah Sultan Alaryani   SRB Laslo Šuranji
Pistoal 25 m.   CHN Huang Xing   SWE Joackim Norberg   KOR Lee Ju-hee
Pistoal 50 m.   IRI Sareh Javanmardi   CHN Yang Chao   UKR Oleksii Denysiuk

Klasse SH2 bewurkje seksje

Mingd
wapen ûnderdiel      
Luchtgewear 10 m.
steand
  SLO Veselka Pevec   SLO Franček Gorazd Tiršek   KOR Kim Geun-soo
Luchtgewear 10 m.   UKR Vasyl Kovalchuk   KOR Kim Geun-soo   USA McKenna Dahl

Sjoch ek bewurkje seksje


 
Sjitsport op de Paralympyske Simmerspullen
Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York en Stoke Mandeville 1984 | Seoel 1988 | Barcelona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janeiro 2016 | Tokio 2020 | Parys 2024 | Los Angeles 2028 |
wizigje


 
Paralympyske Simmerspullen 2016
 

Atletyk | Baanhurdfytsen | Bankdrukken | Basketbal | Blinefuotbal | Boccia | Bôgesjitten | CP-fuotbal | Dykhurdfytsen | Follybal | Goalball | Hynstesport | Hurdsilen | Judo | Kanofarren | Roeien | Rugby | Sjitsport | Skermjen | Swimmen | Tafeltennis | Tennis | Triatlon


wizigje