Omgong fan Itaalje 2004

De 87ste edysje fan de Omgong fan Itaalje waard hâlden fan 8 oant en mei 30 maaie 2004.

flagge fan Itaalje Omgong fan Itaalje 2004
87ste edysje
Tiidrek 8 - 30 maaie 2004
Startplak flagge fan Itaalje Genua
Finishplak Milaan
Totale ôfstân 3.419,9 km
Gem. faasje 38,565 km/o
Dielnimmers 171
Klasseminten nei 20e etappe
Rôze trui Flagge fan Itaalje ITA Damiano Cunego
Punteklassemint Flagge fan Itaalje ITA Alessandro Petacchi
Berchklassemint Flagge fan Dútslân GER Fabian Wegmann
Ploegen Flagge fan Itaalje ITA Saeco
foarrige edysje Omgong fan Itaalje 2003
folgjende edysje Omgong fan Itaalje 2005
Temaside  Sport

Dielnimmende ploegen

bewurkje seksje


Startplak en einstreek

bewurkje seksje

De start wie yn Genua, de haadstêd fan de regio Liguerje, yn Noardwest-Itaalje, súdwestlik fan Milaan en eastlik fan Savona, oan de Ligueryske See.

De einstreek lei yn Milaan de haadstêd fan de Italjaanske regio Lombardije. Teffens is it de haadstêd fan de provinsje mei deselde namme. De stêd leit noardeastlik fan Turyn en bewesten Verona.

Etappe-oersjoch

bewurkje seksje
Datum Etappe Start –
Finish
Ofstân
(yn km)
Type Winner   Klassemintslieder
8 maaie P Genua -
Genua
6,9 km   Prolooch   AUS Bradley McGee   AUS Bradley McGee
9 maaie 1 Genua -
Alba
143 km   Heuveletappe   ITA Alessandro Petacchi   GER Olaf Pollack
10 maaie 2 Novi Ligure -
Pontremoli
184 km   Heuveletappe   ITA Damiano Cunego   AUS Bradley McGee
11 maaie 3 Pontremoli -
Corno alle Scale
191 km   Heuveletappe   ITA Gilberto Simoni   ITA Gilberto Simoni
12 maaie 4 Porretta Terme -
Civitella in Val di Chiana
184 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
13 maaie 5 Civitella in Val di Chiana -
Spoleto
177 km   Flakke etappe   AUS Robbie McEwen
14 maaie 6 Spoleto -
Valmontone
164 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
15 maaie 7 Frosinone -
Montevergine di Mercogliano
214 km   Heuveletappe   ITA Damiano Cunego   ITA Damiano Cunego
16 maaie 8 Giffoni Valle Piana -
Policoro
214 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
17 maaie 9 Policoro -
Carovigno
142 km   Flakke etappe   USA Fred Rodriguez
18 maaie Rêstdei
19 maaie 10 Porto Sant'Elpidio -
Ascoli Piceno
146 km   Heuveletappe   ITA Alessandro Petacchi   ITA Damiano Cunego
20 maaie 11 Porto Sant'Elpidio -
Cesena
228 km   Heuveletappe   ITA Emanuele Sella
21 maaie 12 Cesena -
Treviso
210 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
22 maaie 13 Triëst -
Triëst
52 km   Yndividuele tiidrit   UKR Serhij Hontsjar   UKR Jaroslav Popovytsj
23 maaie 14 Triëst -
Pula
175 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
24 maaie 15 Poreč -
San Vendemiano
234 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
25 maaie 16 San Vendemiano -
Pfalzen
217 km   Berchetappe   ITA Damiano Cunego   ITA Damiano Cunego
26 maaie Rêstdei
27 maaie 17 Bruneck -
Fondo/Sarnonico
153 km   Berchetappe   RUS Pavel Tonkov   ITA Damiano Cunego
28 maaie 18 Cles -
Bormio 2000
118 km   Berchetappe   ITA Damiano Cunego
29 maaie 19 Bormio -
Presolana
122 km   Berchetappe   ITA Stefano Garzelli
30 maaie 20 Clusone -
Milaan
149 km   Flakke etappe   ITA Alessandro Petacchi
Datum Etappe Start – Finish Ofstân
(yn km)
Type Winner   Klassemintslieder

Klassemintslieders nei eltse etappe

bewurkje seksje
Etappe Winner Rôze trui
 
Punteklassemint
 
Berchklassemint
 
Ploegen
 
P   AUS
Bradley McGee
  AUS
Bradley McGee
net útrikt net útrikt net útrikt
1   ITA
Alessandro Petacchi
  GER
Olaf Pollack
  ITA
Alessandro Petacchi
  GER
Fabian Wegmann
  ITA
Lampre
2   ITA
Damiano Cunego
  AUS
Bradley McGee
  ITA
Damiano Cunego
    SUI
Alexandre Moos
3   ITA
Gilberto Simoni
  ITA
Gilberto Simoni
  ITA
Gilberto Simoni
  ITA
Saeco
4   ITA
Alessandro Petacchi
  ITA
Alessandro Petacchi
5   AUS
Robbie McEwen
  AUS
Robbie McEwen
6   ITA
Alessandro Petacchi
  ITA
Alessandro Petacchi
  GER
Fabian Wegmann
7   ITA
Damiano Cunego
  ITA
Damiano Cunego
  ITA
Damiano Cunego
8   ITA
Alessandro Petacchi
9   USA
Fred Rodriguez
10   ITA
Alessandro Petacchi
11   ITA
Emanuele Sella
  GER
Fabian Wegmann
12   ITA
Alessandro Petacchi
13   UKR
Serhij Hontsjar
  UKR
Jaroslav Popovytsj
  ITA
Alessio
14   ITA
Alessandro Petacchi
15   ITA
Alessandro Petacchi
16   ITA
Damiano Cunego
  ITA
Damiano Cunego
  ITA
Saeco
17   RUS
Pavel Tonkov
18   ITA
Damiano Cunego
  ITA
Damiano Cunego
19   ITA
Stefano Garzelli
  GER
Fabian Wegmann
20   ITA
Alessandro Petacchi
Einklassemint   ITA
Damiano Cunego
  ITA
Alessandro Petacchi
  GER
Fabian Wegmann
  ITA
Saeco

Boarnen, noaten en referinsjes

bewurkje seksje
Boarnen, noaten en/as referinsjes:
Omgong fan Itaalje
  Fryske dielnimmers ·   froulju
1909 · 1910 · 1911 · 1912 · 1913 · 1914 · 1919 · 1920 · 1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025
wizigje