Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen 1992

De IXe Paralympyske Simmerspullen waarden yn 1992 yn Barselona, Spanje hâlden.

ManljuBewurkje

EstafetteBewurkje

4x100 m C5>8Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 50.85
2   Spanje 53.02
3   Portegal 53.39

4x100 m TS2,4Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Austraalje 45.95
2   Feriene Steaten 45.97
3   Eastenryk 48.69

4x100 m TW1-2Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 1:10.92
2   Austraalje 1:13.22
3   Switserlân 1:17.23

4x100 m TW3-4Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Dútslân 55.63
2   Kanada 56.19
3   Switserlân 56.45

4x400 m TW1-2Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 4:35.86
2   Switserlân 4:50.16
3   Austraalje 4:54.88

4x400 m TW3-4Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 3:18.75
2   Kanada 3:26.85
3   Dútslân 3:26.94

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 11.83   EUN Sergei Sevastianov   ESP Julio Requena   ESP Jose Manuel Rodriguez
B2 11.26   ESP Marcelino Paz   CUB Omar Turro   POL Miroslaw Pych
B3 11.31   ITA Aldo Manganaro   GER Uwe Mehlmann   CUB Enrique Cepeda
C3-4 16.67   USA David Larson   USA Ross Davis   CAN Joe Zuppanic
C5 13.95   CAN Larry Banks   GBR Paul Hughes   AUS Jaime Romaguera
C6 13.16   USA Freeman Register   KOR Du Chun Kim   USA Eric Stenback
C7 12.22   GER Peter Haber   KOR Sung Kook Kang   HKG Yiu Cheung
TS1 12.23   USA Joe Gaetani   SUI Lukas Christen   GER Gunther Belitz
TS2 11.63   USA Tony Volpentest   USA Dennis Oehler   AUS Neil Fuller
TS4 10.72   NGR Adeoye Ajibola   GBR Nigel Coultas    ISL Geir Sverrisson
TW1 23.16   USA Bart Dodson   GER Hans Lubbering   SUI Giuseppe Forni
TW2 18.24   USA Paul Nitz   CAN Andre Beaudoin   USA Bradley Ramage
TW3 15.74   GBR Andrew Hodge   AUS John Lindsay   GBR Chris Hallam
TW4 14.67   GBR Claude Issorat   SWE Hakan Ericsson   GER Robert Figl

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 24.10   POR Carlos Conceicao   ESP Julio Requena   AUS Darren Collins
B2 23.28   ESP Marcelino Paz   GER Ingo Geffers   CUB Omar Turro
B3 23.06   GER Uwe Mehlmann   GER Aldo Manganaro   USA Brian Pegram
C3-4 31.60   USA David Larson   USA Ross Davis   USA Christopher Ridgway
C6 27.08   KOR Du Chun Kim   USA Eric Stenback   USA Freeman Register
C7 24.95   GER Peter Haber   KOR Sung Kook Kang    ISL Haukur Gunnarsson
C8 24.18   CAN FPlak Bruno   KOR Hoon Son   ESP Jose Manuel Gonzalez
TS1 24.82   USA Joe Gaetani   SUI Lukas Christen   USA Todd Schaffhauser
TS2 23.07   USA Tony Volpentest   AUS Neil Fuller   USA Dennis Oehler
TS3 24.18   POL Jerzy Szlezak   RSA Pieter Badenhorst   POL Jaroslaw Wisniewski
TS4 21.83   NGR Adeoye Ajibola   GBR Nigel Coultas   RSA Neil Louw
TW1 43.63   USA Bart Dodson   SUI Giuseppe Forni   GER Hans Lubbering
TW2 32.25   USA Shawn Meredith   CAN Richard Reelie   CAN Andre Beaudoin
TW3 27.45   AUS John Lindsay   CAN Marc Quessy   CAN Luke Gingras
TW4 26.29   GBR Claude Issorat   SWE Hakan Ericsson   GER Robert Figl

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 52.60   POR Carlos Conceicao   CUB Oscar Pupo   AUS Darren Collins
B2 50.29   CUB Omar Turro   ESP Jose Antonio Sanchez   GER Ingo Geffers
B3 49.76   EUN Oleg Chepel   USA Brian Pegram   FRA Christophe Carayon
C3-4 58.22   USA David Larson   USA Ross Davis   USA Christopher Ridgway
C6 1:01.05   KOR Du Chun Kim   USA Michael Lagasse   USA Eric Stenback
C7 56.33   GER Peter Haber   KOR Sung Kook Kang   EGY Ahmed Hassan Mahmoud
C8 55.14   CAN FPlak Bruno   ESP Javier Salmeron   ESP Jose Manuel Gonzalez
TS2 58.85   USA Joseph LeMar   AUS Neil Fuller   GBR Stuart Braye
TS3 55.17   RSA Pieter Badenhorst   POL Jerzy Szlezak   CAN Jeff Tiessen
TS4 49.78   FRA Patrice Gerges   GBR Nigel Coultas   RSA Neil Louw
TW1 1:20.99   USA Bart Dodson   GER Hans Lubbering   SUI Rainer Kueschall
TW2 1:01.35   CAN Richard Reelie   NED Theo Duyvestijn   USA Bradley Ramage
TW3 51.93   GER Markus Pilz   CAN Marc Quessy   AUS John Lindsay
TW4 49.86   USA Michael Noe   FRA Claude Issorat   SWE Hakan Ericsson

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 2:04.67   CUB Oscar Pupo   GBR Robert Matthews   POR Paulo de Almeida Coelho
B2 1:56.11   POL Waldemar Kikolski   ESP Jose Antonio Sanchez   GBR Noel Thatcher
B3 1:54.79   FRA Christophe Carayon   PAN Said Gomez   AUS Sam Rickard
C3-4 1:55.90   USA David Larson   USA Ross Davis   USA Christopher Ridgway
C7-8 2:10.87   POL Andrzej Wrobel   FIN Heikki Lehikoinen   GBR John Nethercott
TS4 1:55.98   ESP Javier Conde   FRA Patrice Gerges   EUN Sergey Silchenco
TW1 2:45.78   USA Bart Dodson   SUI Rainer Kueschall   ITA Alvise de Vidi
TW2 2:06.28   CAN Richard Reelie   GER Johann Kastner   CAN Clayton Gerein
TW3 1:44.83   SUI Heinz Frei   SUI Jean-Marc Berset   CAN Luke Gingras
TW4 1:40.63   USA Scot Hollonbeck   CAN Jeffrey Adams   USA Cisco Jeter

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 4:17.82   POR Paulo de Almeida Coelho   NOR Terje Loevaas   GBR Robert Matthews
B2 3:56.33   GBR Noel Thatcher   POL Waldemar Kikolski   ESP Jose Antonio Sanchez
B3 4:02.24   FRA Christophe Carayon   PAN Said Gomez   GBR Anthony Hamilton
C7-8 4:30.15   GBR John Nethercott   FIN Heikki Lehikoinen   POL Andrzej Wrobel
TS4 3:58.53   ESP Javier Conde   EUN Sergey Silchenco   CHN Yan Jian Wu
TW1 5:13.69   USA Bart Dodson   SUI Rainer Kueschall   SUI Giuseppe Forni
TW2 4:06.07   NED Theo Duyvestijn   CAN Richard Reelie   CAN Clayton Gerein
TW3-4 3:17.56   USA Michael Noe   USA Scot Hollonbeck   ITA Marco Re Calegari

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 16:07.65   GBR Robert Matthews   POR Paulo de Almeida Coelho   NOR Terje Loevaas
B2 15:07.16   ESP Mariano Ruiz   POL Waldemar Kikolski   FRA Michel Pavon
B3 15:06.17   PAN Said Gomez   GBR Mark Farnell   FIN Jari Gusev
C5>8 17:20.96   BEL Benny Govaerts   CAN David Howe   FIN Heikki Lehikoinen
TS4 14:45.52   ESP Javier Conde   CHN Yan Jian Wu   ESP Angel Marin
TW1 17:40.02   USA Bart Dodson   SUI Rainer Kueschall   GER Heinrich Koeberle
TW2 13:41.03   CAN Clayton Gerein   GER Johann Kastner   AUT Christoph Etzlstorfer
TW3-4 11:10.41   SUI Heinz Frei   GER Markus Pilz   ITA Enzo Masiello

10.000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
TS4 30:15.35   ESP Javier Conde   ESP Angel Marin   EUN Sergey Silchenco
TW3-4 22:53.26   CAN Andre Viger   NED Carel Egbert La Lau   GER Markus Pilz

KegelsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
C6 51.58   KOR Dae Kwan Kim   GBR Keith Gardner   BRA S. da Costa Neto

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 35.02   ESP Alfonso Fidalgo   GER Siegmund Turteltaube   USA Richard Ruffalo
B2 40.82   EUN Sergei Khodakov   BUL Gueorgui Sakelarov   VEN Yolmer Urdaneta
B3 45.94   AUS Russell Short   CAN France Gagne   HUN Attila Pazinczar
C5 34.26   NED Willem Noorduin   USA Denton Johnson   USA Thomas Becke
C7 37.34   SLO Franjo Izlakar   AUT Anton Scheiber   IRI Hossein Bargh
THS2 40.84   GER Horst Beyer   AUS John Eden   GER Roberto Simonazzi
THS3 44.42   SUI Urs Kolly   EGY Said Afifi   IRQ Ahmed E. Khalaf
THS4 46.72   POL Jerzy Dabrowski   AUT Harald Roth   TCH Dusan Leipert
THW2-3 15.52   SUI Heinz Jakob   USA Gabriel Diaz de Leon    BRN Khaled Al Saqer
THW4 27.28   RSA Leon Labuschagne   AUS Bruce Wallrodt   GER Hubertus Brauner
THW5 35.54   CAN Jacques Martin   GBR Terence Hopkins   USA Arnold Astrada
THW6 36.20   EGY Ahmed Elsayed   AUS Terry Giddy   GBR Kevan Baker
THW7 34.64   EGY Hany Mohamed   EGY Mohamed Abdulla Mohamed   ITA Maurizio Nalin

HeechspringeBewurkje

Klasse Hoogte Lân   Lân   Lân  
B2 1.86   ESP Alejo Velez   ESP Juan Carlos Prieto   MAS Mohamad Othman
B3 1.98   USA Jonathan Orcutt   USA Enest Bliey   GER Olaf Mehlmann
J1 1.80   CAN Arnold Boldt   SUI Hans Santschi   AUT Andreas Siegl
J2 1.79   CHN Ti Zhao   ITA Alessandro Kuris   AUS Michael Hackett
J4 1.92   CHN Xue Zhao   CHN Shao Yang   USA Dana Jaster

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 44.78   ESP Mendoza, Jorge   USA Richard Ruffalo   JPN Mineho Ozaki
B2 53.08   GER Siegmund Hegeholz   EUN Sergei Khodakov   POL Andrzej Godlewski
B3 49.02   JPN Haruo Takeuchi   CAN Jason Delesalle   AUS Russell Short
C5 42.92   GBR Paul WIliams   GBR Shane Grenfell   USA Thomas Becke
C6 30.64   KOR Yuon Bong Choi   KUW Fahed Al-Mutairi   KOR Dae Kwan Kim
C7 41.94   FIN Antti Makinen   KOR Do Hyung Han   GBR Kenneth Churchill
THS2 48.30   EGY Ahmed Mohamed   GER Joerg Frischmann   GER Hubert Burschgens
THS3 52.26   CHN Chang Ting Sun   AUS Tony Head   GER Dirk Mimberg
THS4 51.20   AUT Harald Roth   POL Jerzy Dabrowski   THA Boochit Aungkulanavin
THW2 12.62   ARG Horacio Bascioni   USA Douglas Heir   CAN Hal Merrill
THW3 13.82   USA Gabriel Diaz de Leon   GRE Christos Agourakis   EUN Vladimir Potapenko
THW4 25.56   AUS Bruce Wallrodt   IRI Avaz Azmoodeh   TCH Stefan Bogdan
THW5 28.56   FIN Mikael Saleva   CAN Jacques Martin   CUB Gustavo Ariosa
THW6 29.72   RSA Derrick Hyman   GBR Ian Hayden   JAM Jefferson Davis
THW7 38.96   KUW Aly Mohamed   EGY Mohamed Said   GBR David Plowright

FierspringeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 6.37   JPN Mineho Ozaki   KOR Yean Kil Jung   GBR Robert Latham
B2 6.57   CHN Wentao Huang   ESP Juan Viedma   JPN Koichi Takada
B3 6.78   USA Enest Bliey   BEL Kurt van Raefelghem   GER Uwe Mehlmann
C7-8 5.78   AUS Darren Thrupp   GER Peter Haber   KOR Hoon Son
J1 4.82   GER Gunther Belitz   USA Al Mead   AUT Andreas Siegl
J2 5.58   AUS Dennis Oehler   AUS Karl Feifar   USA Matthew Bulow
J4 6.66   ESP Ruben Alvarez   GRE Georgios Toptsis   FRA Patrice Gerges

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 2:50:40   ITA Carlo Durante   NOR Tofiri Kibuuka   CAN Steve Brooks
B2 2:45:10   GBR Stephen Brunt   ESP Jose Ortiz   POL Paul Collet
B3 2:41:00   GBR Mark Farnell   TCH Anton Sluka   FIN Timo Pulkkinen
TW1 2:32:56   GER Heinrich Koeberle   SUI Rainer Kueschall   SUI Giuseppe Forni
TW2 2:02:24   CAN Clayton Gerein   AUT Christoph Etzlstorfer   AUS Greg Smith
TW3-4 1:30:15   SUI Heinz Frei   FRA Claude Issorat   RSA Jeddie Schabort

FiifkampBewurkje

Klasse punten Lân   Lân   Lân  
B1 2562   EUN Sergey Sevostianov   LTU Vytautas Girnius   ESP Jorge Mendoza
B2 3150   POL Miroslaw Pych   ESP Juan Antonio Prieto   TCH Frantisek Godri
PS3 3793   GER Roberto Simonazzi   AUS Kerrod McGregor   GER Detlef Eckert
PS4 4092   AUT Manfred Hartl   USA Dennis Oehler   USA Thomas Bourgeois
PW3-4 4345   TCH Vojtech Vasicek   ESP Jose Abal   USA Kevin Saunders

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 11.57   ESP Alfonso Fidalgo   ESP Andres Martinez   USA James Mastro
B2 13.35   BUL Gueorgui Sakelarov   EUN Sergei Khodakov   AUT Karl Mayr
B3 13.81   AUS Russell Short   GBR Jonathan Ward   FIN Jorma Laitinen
C3-4 7.68   GBR Michael Walker   FRA Antoine Delaune   USA Eric Owens
C5 11.99   NED Willem Noorduin   USA Thomas Becke   USA Denton Johnson
C6 12.89   BEL Alex Hermans   IRI Hossein Bargh   KOR Dae Kwan Kim
C7   SLO Franjo Izlakar   CAN Rick Gronman   AUT Anton Scheiber
THS2 13.07   GER Joerg Frischmann   GER Detlef Eckert   EUN Victor Khilmonchik
THS3 13.38   CHN Zhen Yu Yao   USA Jim McElhiney   GER Dirk Mimberg
THS4 14.14   POL Jerzy Dabrowski   EGY Aymen Ibrahim   GER Max Bergbauer
THW2 6.95   USA Douglas Heir   ARG Horacio Bascioni   CAN Hal Merrill
THW3 6.50   SUI Heinz Jakob   EUN Vladimir Potapenko   GRE Christos Agourakis
THW4 9.03   BRA Luiz Pereira   AUS Bruce Wallrodt   GER Hubertus Brauner
THW5 11.04   GBR Terence Hopkins   USA Arnold Astrada   CAN Jacques Martin
THW6 10.80   USA Terry Pickinpaugh   GBR Ian Hayden   AUS Terry Giddy
THW7 10.61   EGY Hany Mohamed   KUW Aly Mohamed   GBR Ernest Guild

Hink-stap-springeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 12.96   ESP Jose Manuel Rodriguez   EUN Sergei Sevastianov   GBR Robert Latham
B2 13.63   ESP Juan Viedma   EUN Aleksei Lashmanov   CHN Wentao Huang
B3 14.56   CUB Enrique Caballero   BUL Donko Angelov   GER Ulrich Striegel
J3-4 13.34   CHN Shao Yang   CHN Lin Qiu   ESP Ruben Alvarez

FrouljuBewurkje

EstafetteBewurkje

4x100 m TW3-4Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 1:05.51
2   Grut-Brittanje 1:11.24
3   Meksiko 1:18.38

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 13.04   ESP Purificacion Santamarta   ESP Purificacion Ortiz   GBR Tracey Hinton
B2 13.52   BRA Adria Santos   EUN Rimma Batalova   ESP Beatriz Mendoza
B3 12.56   USA Marla Runyan   EUN Olga Churkina   GBR Sharon Bolton
C5-6 16.35   GBR Caroline Innes   GER Cornelia Teubner   KOR Myung Ja Kim
C7-8 14.74   AUS Alison Quinn   GBR Esther Cruice   JPN Maki Okada
TS4 12.81   GER Jessica Sachse   EST Annely Ojastu   EUN Irina Leontiouk
TW2 22.58   NZL Cristeena Smith   FRA Florence Gossiaux   MEX Leticia Torres
TW3 17.55   GBR Tanni Grey   DEN Ingrid Lauridsen   CAN Colette Bourgonje
TW4 17.37   AUS Louise Sauvage   SWE Monica Wetterstrom   SUI Daniela Jutzeler

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 26.04   ESP Purificacion Santamarta   GBR Tracey Hinton   ESP Purificacion Ortiz
B2 26.96   EUN Rimma Batalova   AUS Marsha Green   ESP Beatriz Mendoza
B3 25.31   USA Marla Runyan   EUN Olga Churkina   GBR Sharon Bolton
C7-8 30.70   AUS Alison Quinn   GBR Esther Cruice   JPN Maki Okada
TS4 26.36   GER Jessica Sachse   EUN Ljubov Malakhova   EUN Irina Leontiouk
TW2 42.96   USA Jean Waters   CAN Kristine Harder   MEX Leticia Torres
TW3 31.19   GBR Tanni Grey   DEN Ingrid Lauridsen   USA Patricia Durkin
TW4 29.03   AUS Louise Sauvage   SWE Monica Wetterstrom   CAN Chantal Petitclerc

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 57.79   ESP Purificacion Santamarta   GBR Tracey Hinton   LTU S. Kriauciuniene
B2 1:00.09   EUN Rimma Batalova   GER Claudia Meier   AUS Marsha Green
B3 55.87   USA Marla Runyan   GBR Sharon Bolton   EUN Olga Churkina
C7-8 1:09.92   GBR Esther Cruice   JPN Maki Okada   IRL Alma Rock
TW2 1:22.89   CAN Kristine Harder   USA Jean Waters   MEX Leticia Torres
TW3 59.58   GBR Tanni Grey   DEN Ingrid Lauridsen   ITA Francesca Porcellato
TW4 56.71   AUS Louise Sauvage   DEN Connie Hansen   SWE Monica Wetterstrom

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 2:19.07   ESP Purificacion Santamarta   LTU S. Kriauciuniene   TCH Pavla Valnickova
B2 2:17.43   EUN Rimma Batalova   GER Claudia Meier   USA Pamela McGonigle
TW2 2:49.26   CAN Kristine Harder   MEX Leticia Torres   FRA Florence Gossiaux
TW3 2:06.58   GBR Tanni Grey   DEN Ingrid Lauridsen   CAN Colette Bourgonje
TW4 1:54.67   DEN Connie Hansen   AUS Louise Sauvage   CAN Chantal Petitclerc

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 5:08.03   TCH Pavla Valnickova   LTU S. Kriauciuniene   ESP Mayte Espinosa
B2 4:47.86   EUN Rimma Batalova   GER Claudia Meier   USA Pamela McGonigle
TW2 2:49.26   CAN Kristine Harder   MEX Leticia Torres   FRA Florence Gossiaux
TW3-4 3:45.23   DEN Connie Hansen   SWE Monica Wetterstrom   NED Jennette Jansen

3000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
B1 11:07.65   TCH Pavla Valnickova   LTU S. Kriauciuniene   MEX Gaudelia Diaz
B2 10:40.21   USA Pamela McGonigle   GER Claudia Meier   LTU Danute Smidek

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
TW3-4 12:41.94   GER Lily Anggreny   NED Jennette Jansen   GER Barbara Maier

10.000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
TW3-4 25:05.12   DEN Connie Hansen   GER Lily Anggreny   USA Ann Cody

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 32.98   CAN Ljiljana Ljubisic   GER Martina Willing   CHN Pei Zheng
B2 33.58    IPP Nada Vuksanovic   AUS Jodi Willis   NOR Mona Ullmann
B3 39.44   EUN Tamara Sivakova   IRL Bridie Lynch   GER Ilona Thomas
C5>8 27.94   CAN Joanne Bouw   BEL Ann-Gael de Saint   NED Renate Kuin
THS2 25.96   CHN Yu Kun Liu   FRA Madeleine Deouwi   MEX Araceli Castro
THW4 19.22   TCH Miloslava Behalova   KUW Adelah Al-Romi   USA Jackie Wulftange
THW5 24.38   GER Marianne Buggenhagen   TCH Vera Jiraskova   USA Laura Schwanger
THW7 22.40   BRA Suely Guimaraes   USA Kathryne Lynne Carlton   JAM Sylvia Grant

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1>3 38.62   GER Martina Willing   SWE Jenny Bergstrom   NOR Mona Ullmann
C5>8 27.60   CAN Joanne Bouw   POL Renata Chilewska   BEL Ann-Gael de Saint
THS2 28.02   AUS Donna Smith   FRA Madeleine Deouwi   MEX Araceli Castro
THW5 19.58   GER Marianne Buggenhagen   USA Laura Schwanger   CRO Milka Milinkovic
THW7 21.50   KEN Mary Nakhumicha   JAM Sylvia Grant   KEN Rose Atieno Olang

FierspringeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 4.99   ESP Purificacion Ortiz   GER Anette Burger   GER Kerstin Gaedicke
B2 5.16   EUN Raisa Zhuravleva   ESP Magdalena Amo   ESP Ana Lopez
B3 5.47   USA Marla Runyan   CHN Jihong Zhao   TCH Pavla Zemanova

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
TW3-4 1:42:48   DEN Connie Hansen   NED Jennette Jansen   GER Lily Anggreny

FiifkampBewurkje

Klasse Punten Lân   Lân   Lân  
B3 2718   EUN Raisa Zhuravleva   IRL Bridie Lynch   POL Barbara Kucharczyk
PW3-4 5697   GER Marianne Buggenhagen   USA Laura Schwanger   LTU Malda Baumgarte

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
B1 10.59   CHN Pei Zheng   CAN Ljiljana Ljubisic   GER Martina Willing
B2 11.16   AUS Jodi Willis    IPP Nada Vuksanovic   NOR Mona Ullmann
C5>8 9.97   CAN Joanne Bouw   BEL Ann-Gael de Saint   NED Renate Kuin
THS2 8.50   FRA Madeleine Deouwi   AUS Donna Smith   MEX Consuelo Rodriguez
THW5 8.20   GER Marianne Buggenhagen   USA Laura Schwanger   SLO Dragica Lapornik
THW7 6.31   USA Kathryne Lynne Carlton   SUI Eva Burgunder   GBR Ethel Elaine Ord


Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Paralympyske Simmerspullen 1992
Atletyk | Bankdrukke | Basketbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Gewichtheffe | Goalball | Hurdfytse | Judo | Skermje | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Tennis |
wizig