Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen 1996

De Xe Paralympyske Simmerspullen waarden yn 1996 yn Atlanta, yn de Feriene Steaten hâlden.

ManljuBewurkje

EstafetteBewurkje

4x100 m T10-12Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Spanje 42.36
2   Dútslân 43.00
3   Feriene Steaten 43.65

4x100 m T34-37Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Hongkong 50.46
2   Feriene Steaten 50.94
3   Grut-Brittanje 52.18

4x100 m T42-46Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Austraalje 45.40
2   Eastenryk 46.55
3   Feriene Steaten 49.72

4x100 m T52-53*Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Dútslân 56.05

*De oare dielnimmende lannen yn dizze klasse waarden allegear diskwalifisearre.

4x400 m T10-12Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Spanje 3:28.65
2   Dútslân 3:33.61
3   Feriene Steaten 3:53.36

4x400 m T52-53Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Frankryk 3:14.45
2   Switserlân 3:16.46
3   Kanada 3:21.63

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 11.66   ESP Julio Requena   ESP Jose Manuel Rodriguez   GBR Andrew Curtis
T11 11.38   ESP Juan Antonio Prieto   POL Miroslaw Pych   ESP Jorge Nunez
T12 11.01   ITA Aldo Manganaro   CUB Enrique Caballero   AUS Leroi Court
T32 19.90   AUS Lachlan Jones   CAN Joseph Radmore   GBR Paul Williams
T33 16.46   USA William Davis   SWE Gunnar Krantz   USA David Larson
T34 14.34   ARG Suarez Nestor   AUS Jaime Romaguera   GBR Paul Hughes
T35 13.22   KOR Du Chun Kim   ESP Fernando Gomez   USA Freeman Register
T36 12.03   ALG Mohamed Allek   GER Peter Haber   EGY Ahmed Hassan Mahmoud
T37 11.90   GBR Stephen Payton   USA Lincoln Scott   BRA Douglas Amador
T42 13.55   SUI Lukas Christen   FRA Paul Gregori   USA Todd Schaffhauser
T43-44 11.36   USA Tony Volpentest   AUS Neil Fuller   AUS Bradley Thomas
T45-46 11.11   NGR Adeoye Ajibola    ISL Geir Sverrisson   AUT Klaus Felser
T51 17.62   USA Paul Nitz   CAN Andre Beaudoin   CAN Dean Bergeron
T52 15.22   AUS John Lindsay   JPN Yasuhiro Une   USA Matthew Parry
T53 14.45   GBR David Holding   SWE Hakan Eriksson   FRA Claude Issorat

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
MH 22.20   GBR Nigel Bourne   USA Tico Clawson   GBR Kenneth Colaine
T10 23.80   ESP Julio Requena   GBR Andrew Curtis   URU Jorge Llerena
T11 22.89   CUB Omar Moya   ESP Juan Antonio Prieto   GER Holger Geffers
T12 22.57   DOM Robert Jimenez   ITA Aldo Manganaro   USA Arthur Lewis
T34-35 26.96   USA Freeman Register   POR J. Moreira da Cruz   KOR Du Chun Kim
T36 24.32   ALG Mohamed Allek   GER Peter Haber   EGY Ahmed Hassan Mahmoud
T37 24.34   GBR Stephen Payton   BRA Douglas Amador   AUS Darren Thrupp
T42 27.62   SUI Lukas Christen   FRA Paul Gregori   GER Lothar Overesch
T43-44 23.28   USA Tony Volpentest   AUS Neil Fuller   SUI Patrick Stoll
T45-46 21.89   NGR Adeoye Ajibola    ISL Geir Sverrisson   RSA Daniel Louw
T51 31.44   CAN Dean Bergeron   USA Shawn Meredith   USA Bradley Ramage
T52 26.90   JPN Yasuhiro Une   AUS John Lindsay   GER Wolfgang Petersen
T53 26.07   FRA Claude Issorat   SWE Hakan Eriksson   GBR David Holding

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 52.92   POR Ramiao Game Domingos   ESP Jose Luis Tovar   POR Carlos Lopes
T11 50.02   CUB Omar Moya   ESP Sergio Sanchez   GER Ingo Geffers
T12 50.72   CUB Ambrosio Zaldivar   ALG Youcef Boudjeltia   ITA Aldo Manganaro
T36 56.15   EGY Ahmed Hassan Mahmoud   FRA Lamouri Rahmouni   HKG Yiu Cheung Cheung
T37 54.23   GBR Stephen Payton   RSA Malcolm Pringle   ESP Jose Manuel Gonzalez
T42-46 50.23    CIV Oumar Basakoulba Kone    ISL Geir Sverrisson   FRA Patrice Gerges
T50 1:22.16   ITA Alvise de Vidi   SWE Tim Johansson   SUI Giuseppe Forni
T51 1:01.90   USA Shawn Meredith   CAN Dean Bergeron   CAN Andre Beaudoin
T52 52.43   GER Winfried Sigg   GER Markus Pilz   AUS John Lindsay
T53 48.67   FRA Claude Issorat   CAN Jeffrey Adams   NZL Jeferey Muralt

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 2:05.48   POR Ramiao Game Domingos   POR Paulo de Almeida Coelho   ESP Pedro Delgado
T11 1:59.90   ESP Sergio Sanchez   ESP Jose Saura   ESP Ruben Delgado
T34-36 2:09.67   USA Joseph Parker   POL Andrzej Wrobel   ALG Faouzi Bellele
T37 2:06.78   RSA Malcolm Pringle   GBR John Nethercott   NED Manfred Kooy
T44-46 1:55.45    CIV Oumar Basakoulba Kone   AUS David Evans   ALG Bachir Zergoune
T50 2:46.34   ITA Alvise de Vidi   AUS Fabian Blattman   USA Bart Dodson
T51 2:09.57   USA Shawn Meredith   CAN Dean Bergeron   SWE Per Vesterlund
T52 1:41.71   BEL Steve Orens   SUI Heinz Frei   CAN Marc Quessy
T53 1:38.34   CAN Jeffrey Adams   USA Scot Hollonbeck   FRA Mustapha Badid

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 4:08.52   POR Paulo de Almeida Coelho   GBR Robert Matthews   USA Henry Willis
T11 4:01.19   ESP Jose Antonio Sanchez   ESP Cesar Carlavilla   LTU Saulius Leonavicius
T12 3:57.53   PAN Said Gomez   CAN Stuart McGregor   FRA Christophe Carayon
T34-37 4:24.82   POL Andrzej Wrobel   RSA Malcolm Pringle   ALG Faouzi Bellele
T44-46 3:59.68   AUS David Evans   CHN Yanjian Wu   FRA Emmanuel Lacroix
T50 5:09.41   AUS Fabian Blattman   ITA Alvise de Vidi   SWE Tim Johansson
T51 4:00.86   SWE Per Vesterlund   CAN Dean Bergeron   CAN Clayton Gerein
T52-53 3:05.52   SUI Heinz Frei   USA Scot Hollonbeck   FRA Philippe Couprie

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 16:04.28   POR Paulo de Almeida Coelho   MEX Alejandro Guerrero   USA Henry Willis
T11 15:24.66   GBR Noel Thatcher   LTU Kestutis Bartkenas   POL Waldemar Kikolski
T12 15:01.49   PAN Said Gomez   CUB Diosmani Gonzalez   RUS Ildar Pomykalov
T34-37 16:34.36   USA Joseph Parker   ALG Faouzi Bellele   BEL Benny Govaerts
T44-46 15:02.00   ESP Javier Conde   CHN Yanjian Wu   FRA Emmanuel Lacroix
T51 13:39.04   CAN Clayton Gerein   AUS Greg Smith   USA Patrick Cottini
T52-53 10:46.83   MEX Saul Mendoza   BEL Steve Orens   SUI Franz Nietlispach

10.000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 34:53.29   MEX Alejandro Guerrero   USA Henry Willis   POR Carlos Amara Ferreira
T11 32:20.27   GBR Noel Thatcher   POL Waldemar Kikolski   LTU Kestutis Bartkenas
T12 33:34.42   CUB Diosmani Gonzalez   GBR Mark Farnell   MDA Nikolai Tchoumak
T52-53 21:58.31   SUI Heinz Frei   BEL Steve Orens   THA Prasopchoke Klunngern

KegelsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F50 25.84   GBR Stephen Miller   GBR James Richardson   USA Aaron Little

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10 40.12   ESP Alfonso Fidalgo   GER Siegmund Turteltaube   BLR N. Denissevitch
F11 43.10   RUS Serguei Khodakov   UKR Vasyl Lishchynskyy   BUL Gueorgui Sakelarov
F12 47.56   CHN Hai Tao Sun   AUS Russell Short   CAN Jason Delesalle
F32-33 31.56   GER Andreas Mueller   FRA Antoine Delaune   AUS Stephen Eaton
F34/37 41.24   CAN James Shaw   USA Denton Johnson   GBR Paul Williams
F35 35.92   IRI Hossein Bargh   CZE Milan Kubala   NED Willem Noorduin
F36 38.40   BRA Damien Burroughs   TUN Abdel Jabbar Dhifallah   BRA Anderson Santosh
F41 51.12   EGY Ahmed Dahy    ISR Nachman Wolf   EGY Ahmed Abd Elgawad
F42 43.26   BEL Gino de Keersmaeker   GER Horst Beyer   AUS John Eden
F43-44 53.08   USA Shawn Brown   CHN Xiuqing Li   GER Klaus Kulla
F46 45.20   POL Jerzy Dabrowski   POL Tomasz Rebisz   EGY Ayman Abou Elata
F51 16.48   IRI Ghader Modabber Raz   ARG Horacio Bascioni   USA Douglas Heir
F52 20.34   IRI A. Loreh Jokar    JOR Imad Gharbawi   USA Gabriel Diaz de Leon
F53 28.04   RSA Leon Labuschagne   IRI Mokhtar Nourafshan   ESP Francisco Jesus Mendez
F54 33.24   CAN Jacques Martin   USA Marc Fenn   IRL Sean O'Grady
F55 36.06   RSA Steyn Humphries   IRI Mohammad Sadeghimehryar   GBR Kevan Baker
F56 41.34   USA Larry Hughes   ITA Maurizio Nalin   EGY H. Abdel Latif
F57 50.66   EGY Mohamed Gawad   EGY Hany Elbehiry   RSA Stephanus Lombaard

HeechspringeBewurkje

Klasse Hichte Lân   Lân   Lân  
F10-11 1.85   BLR Oleg Chepel   ESP Alejo Velez   JPN Shigeo Yoshihara
F42-44 1.92   CHN Bin Hou   GBR Alan Earle   GER Juergen Kern

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10 42.60   JPN Mineho Ozaki   LTU Vytautas Girnius   USA Richard Ruffalo
F11 58.48   POL Miroslaw Pych   GER Siegmund Hegeholz   GBR Mark Whiteley
F12 51.50   CHN Hai Tao Sun   CAN France Gagne   GER Thomas Validis
F34/37 34.70   AUS Brian Harvey   GBR Paul Williams   CAN James Shaw
F35 31.74   KUW Fahed Al-Mutairi   GBR Keith Gardner   KOR Yeon Choi
F36 45.54   GBR Kenneth Churchill   RSA Jacobus Jonker   RSA Jaco Janse van Vuuren
F41 44.44   KEN Christopher Moori   EGY Ahmed Dahy   EGY Ahmed Abd Elgawad
F42 49.70   CUB Guillermo Perez   DEN Jakob Mathiasen   GER Roberto Simonazzi
F43-44 53.54   CHN Si Lao Ha   FRA Lutovico Halagahu   GER Dirk Mimberg
F46 53.58   GER Joerg Schiedek   FRA Patita Tuipoloto   POL Tomasz Rebisz
F51 15.68   IRI Ghader Modabber Raz   NZL David MacCalman   USA Douglas Heir
F52 16.72   MEX Adrian Paz   NZL Peter Martin   IRI A. Loreh Jokar
F53 25.78   IRI Mokhtar Nourafshan   FIN Rauno Saunavaara   AUS Bruce Wallrodt
F54 29.32   FIN Mikael Saleva   CAN Jacques Martin   SLO Janez Roskar
F55 26.00   CZE Stefan Danko   USA Robert Balk   KUW Mashal Al-Otaibi
F56 40.42   IRI Mohammad Reza Mirzaei Jaberi   CZE Rostislav Pohlmann   RSA Steyn Humphries
F57 51.06   RSA Stephanus Lombaard   KUW Aly Mohamed   EGY Mohamed Hassan

FierspringeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10 6.67   ESP Jose Manuel Rodriguez   RUS Sergey Sevostianov   CHN Sen Wang
F11 6.74   FRA Stephane Bozzolo   ESP Moises Esmeralda   ESP Juan Viedma
F12 7.17   CUB Enrique Caballero   BLR Ihar Fartunau   BEL Kurt van Raefelghem
F34-37 5.74   AUS Darren Thrupp   GER Peter Haber   BRA Douglas Amador
F42 5.20   SUI Lukas Christen   GER Gunther Belitz   AUT Andreas Siegl
F44 5.80   SUI Urs Kolly   SUI Patrick Stoll   AUS Bradley Thomas
F45-46 6.75   ESP Ruben Alvarez   NGR Adeoye Ajibola   GRE Georgios Toptsis
MH 6.81   GBR Nigel Bourne   TUN Wissem Ben Bahri   USA Wardell Gadson

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 2:50:56   JPN Harumi Yanagawa   ITA Carlos Durante   MEX Nicolas Ledezma
T11 2:34:57   POL Waldemar Kikolski   POL Tomasz Chmurzynski   ESP Francisco Perez
T12 2:39:23   SVK Anton Sluka   GBR Mark Farnell   POR J. Onofre da Costa
T42-46 2:31:15   ESP Javier Conde   ESP Joseba Larrinaga   GBR Mark Brown
T50 2:49:11   GER Heinrichl Koeberle   USA Bart Dodson   SWE Tim Johansson
T51 2:07:08   CAN Brent McMahon   CAN Clayton Gerein   USA Patrick Cottini
T52-53 1:29:44   SUI Franz Nietlispach   JPN Kazuya Murozuka   SUI Heinz Frei

FiifkampBewurkje

Klasse punten Lân   Lân   Lân  
P10 2597   RUS Sergey Sevostianov   GER Rayk Haucke   BLR Victor Joukovski
P11 3118   POL Miroslaw Pych   FRA Stephane Bozzolo   SVK Frantisek Godri
P12 3050   CAN Jason Delesalle   BEL Kurt van Raefelghem   BLR Ihar Fartunau
P42 4316   GER Horst Beyer   AUS Kerrod McGregor   DEN Jakob Mathiasen
P44 4947   SUI Urs Kolly   USA Thomas Bourgeois   USA Douglas Collier
P53-57 5130   ITA Maurizio Nalin   USA Robert Balk   USA Jerry Deets

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10 13.30   ESP Alfonso Fidalgo   BLR N. Denissevitch   ESP Andres Martinez
F11 13.66   UKR Vasyl Lishchynskyy   AUT Karl Mayr   RUS Serguei Khodakov
F12 15.66   CHN Hai Tao Sun   AUS Russell Short   LTU RoLânas Urbonas
F32-33 10.45   AUS Hamish MacDonald   GER Andreas Mueller   GBR Daniel West
F34/37 11.55   CAN James Shaw   CZE Miroslav Janecek   CZE Roman Kolek
F35 13.74   NED Willem Noorduin   BEL Alex Hermans   AUT Wolfgang Dubin
F36 13.74   RSA Gert van der Merwe   SLO Franjo Izlakar   GBR Kenneth Churchill
F41 13.91   EGY Ahmed Abd Elgawad   EGY Ashraf Elsafi   ESP Juan Lebrero
F42 11.79   BEL Thierry Daubresse   GER Detlef Eckert   GER Horst Beyer
F43-44 14.23   FRA Lutovico Halagahu   GER Joerg Frischmann   USA Asa Ison
F46 14.50   POL Jerzy Dabrowski   POL Tomasz Rebisz   CHN Hongru Liu
F51 7.17   IRI Ghader Modabber Raz   USA Douglas Heir   CAN Hal Merrill
F52 7.69   NZL Peter Martin   BRA Josias Lima   MEX Mauro Maximo
F53 9.12   AUS Bruce Wallrodt   IRI Mokhtar Nourafshan   USA Jerry Deets
F54 10.90   USA Arnold Astrada   GBR David Dudley   GRE Stefanos Anargyory
F55 9.78   GRE D. Kostantagas   IRI Mohammad Sadeghimehryar   AUS Terry Giddy
F56 12.86   RSA Michael Louwrens   RSA Steyn Humphries   ITA Maurizio Nalin
F57 14.28   RSA Stephanus Lombaard   EGY Hany Elbehiry   EGY Shaaban El Khatib

Hink-stap-springeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10 12.93   ESP Jose Manuel Rodriguez   CHN Sen Wang   BLR Victor Joukovski
F11 14.10   ESP Juan Viedma   CHN Wentao Huang   UKR Ihor Horbenko
F12 14.87   CUB Enrique Caballero   BLR Ihar Fartunau   GER Ulrich Striegel
F45-46 13.39   CHN Xueen Zhao   GER Florian Bohl   ESP Ruben Alvarez

FrouljuBewurkje

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 12.59   ESP Purificacion Santamarta   BRA Adria Santos   ESP Raquel Diaz
T11 13.02   ESP Beatriz Mendoza   GER Claire Brunotte   BRA Maria Jose Alves
T32-33 19.89   JPN Noriko Arai   USA Linda MÔfstânrea   USA Sheila O'Neil
T34-35 15.78   GBR Caroline Innes   ESP Maria Alvarez   GER Cornelia Teubner
T36-37 14.79   AUS Katrina Webb   GER Isabelle Foerder   AUS Alison Quinn
T42-46 12.78   EST Annely Ojastu   GER Jessica Sachse   AUS Amy Winters
T52 16.62   USA Leann Shannon   GBR Tanni Grey   CAN Colette Bourgonje
T53 16.70   CAN Chantal Petitclerc   USA Cheri Becerra   GBR Nicola Jarvis

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
MH 26.79   AUS Sharon Rackham   CAN Tracey Melesko   AUS Lisa Llorens
T10 25.45   ESP Purificacion Santamarta   BRA Adria Santos   ITA Maria Ligorio
T11 26.32   ESP Beatriz Mendoza   GER Claire Brunotte   BRA Maria Jose Alves
T32-33 35.30   USA Linda MÔfstânrea   JPN Noriko Arai   IRL Mary Rice
T34-37 30.70   AUS Katrina Webb   GER Isabelle Foerder   ESP Alicia Martinez
T42-46 25.97   AUS Amy Winters   EST Annely Ojastu   BLR Iryn Leantsiuk
T51 41.11   NZL Cristeen Smith   MEX Leticia Torres   SUI Ursina Greuter
T52 29.76   NZL Leann Shannon   GBR Tanni Grey   CAN Colette Bourgonje
T53 29.41   CAN Chantal Petitclerc   USA Cheri Becerra   GBR Nicola Jarvis

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T10 58.16   ESP Purificacion Santamarta   BRA Adria Santos   ITA Maria Ligorio
T11 59.39   RUS Rima Batalova   ESP Maria Ortega   RUS Elena Jdanova
T51 1:21.99   SUI Ursina Greuter   USA Jean Waters   MEX Leticia Torres
T52 57.55   USA Leann Shannon   GBR Tanni Grey   FRA Joelle Vogel
T53 54.96   AUS Louise Sauvage   CAN Chantal Petitclerc   USA Cheri Becerra

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
10-11 2:15.65   RUS Rima Batalova   GER Claudia Meier   LTU Sigita Markeviciene
T51 2:43.17   JPN Teruyo Tanaka   NZL Cristeen Smith   SUI Ursina Greuter
T52 1:55.12   GBR Tanni Grey   USA Leann Shannon   USA Ann Walters
T53 1:52.80   AUS Louise Sauvage   CAN Chantal Petitclerc   USA Cheri Becerra

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
10-11 4:51.17   RUS Rima Batalova   GER Claudia Meier   LTU Sigita Markeviciene
T52-53 3:30.45   AUS Louise Sauvage   CAN Chantal Petitclerc   USA Jean Driscoll

3000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
10-11 10:35.67   RUS Rima Batalova   GER Claudia Meier   ITA Samanta Meneghelli

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T52-53 12:40.71   AUS Louise Sauvage   USA Jean Driscoll   JPN Kazu Hatanaka

10.000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T52-53 24:21.64   USA Jean Driscoll   JPN Kazu Hatanaka   GER Lily Anggreny

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10-11 45.06   CUB Liiudys Beliser   CHN Hong Yan Xu   CAN Ljiljana Ljubisic
F12 37.14   IRL Bridie Lynch   CAN Courtney Knight   BLR Tamara Sivakova
F34-35 19.62   USA Ellen Hyman   ARG Maria Angelica Rodriguez   CAN Kris Hodgins
F41 30.80   LTU Malda Baumgarte   MEX Araceli Castro   MEX Catalina Rosales
F42-44/46 38.92   USA Jennifer Barrett   CHN Hong Ping Wu   GER Britta Jaenicke
F53-54 23.76   GER Marianne Buggenhagen   USA Laura Schwanger   GER Martina Willing
F55-57 26.34   EGY Karima Feleifal   EGY Mervat Omar   BRA Suely Guimaraes

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10-11 32.04   BEL Marianne van Brussel   CUB Liiudys Beliser   BLR Yadviha Skorabahataya
F42-44/46 31.98   AUT Andrea Scherney   RUS Tatiana Mezinova   RUS Natalia Kletskova
F53-54 22.10   GER Martina Willing   USA Laura Schwanger   GER Marianne Buggenhagen
F55-57 23.40   EGY Zakia Abdin   KEN Mary Nakhumicha   JAM Sylvia Grant

FierspringeBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10-11 5.22   ESP Magdalena Amo   ESP Rosalia Lazaro   ESP Purificacion Ortiz
F34-37 4.49   LTU Aldona Grigaliuniene   AUS Katrina Webb   GER Carmen Storch
F42-46 5.70   BLR Iryna Leantsiuk   EST Annely Ojastu   GBR Alice Basford
MH 4.95   AUS Lisa Llorens   CAN Tracey Melesko   EST Malle Juhkam

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T52-53 1:51:54   USA Jean Driscoll   JPN Kazu Hatanaka   USA Deanna Sodoma

FiifkampBewurkje

Klasse punten Lân   Lân   Lân  
P10-12 3661   USA Marla Runyan   RUS Olga Tchourkina   EST Helena Silm

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ôfstân Lân   Lân   Lân  
F10-11 12.12   CHN Hong Yan Xu   AUS Jodi Willis-Roberts   CAN Ljiljana Ljubisic
F12 12.51   BLR Tamara Sivakova   USA Marla Runyan   IRL Bridie Lynch
F32-33 8.36   GER Birgit Pohl   GBR Janice Lawton   IRL Sharon Rice
F41 9.07   LTU Malda Baumgarte   MEX Catalina Rosales   IRL Grainne Barrett-Condron
F42-44/46 11.06   CHN Hong Ping Wu   GER Britta Jaenicke   USA Jennifer Barrett
F53-54 8.39   GER Marianne Buggenhagen   USA Laura Schwanger   GER Martina Willing
F55-57 7.83   EGY Mervat Omar   EGY Zakia Abdin   EGY Sohir Elkoumy


Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Paralympyske Simmerspullen 1996
Atletyk | Bankdrukke | Basketbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Goalball | Hurdfytse | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Koersbal | Skermje | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Tennis |
wizig