Haadmenu iepenje

Atletyk op de Paralympyske Simmerspullen 2008

ManljuBewurkje

EstafetteBewurkje

4x100 m T11-15Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Sina 42.75
2   Fenezuëla 43.55
3   Frankryk 44.49

4x100 m T35-38Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Austraalje 44.81
2   Sina 45.00
3   Tuneezje 47.81

4x100 m T42-46Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Feriene Steaten 42.75
2   Brazylje 45.25
3   Austraalje 45.80

4x100 m T53-54Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Sina 49.90
2   Tailân 51.93
3   Súd-Korea 53.52

4x400 m T53-54Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Sina 3:05.67
2   Tailân 3:11.63
3   Frankryk 3:17.93

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 11.03   BRA Lucas Prado   ANG Jose Armando   FRA Tresor Makunda
T12 10.89   USA Josiah Jamison   NGR Adekunle Adesoji   CHN Yuqing Yang
T13 10.62   IRL Jason Smyth   RUS Alexey Labzin   CUB Luis Felipe Gutierrez
T35 12.29   CHN Sen Yang   CHN Xinhan Fu   RSA Teboho Mokgalagadi
T36 12.25   UKR Roman Pavlyk   GBR Ben Rushgrove   HKG Wa Wai So
T37 11.83   RSA Fanie van der Merwe   CHN Yuxi Ma   ALG Sofiane Hamdi
T38 10.96   AUS Evan O'Hanlon   CHN Wenjun Zhou   UKR Mykyta Senyk
T42 12.32   CAN Earle Connor   GER Heinrich Popow   GBR John McFall
T44 11.17   RSA Oscar Pistorius   USA Jerome Singleton   USA Brian Frasure
T46 11.05   AUS Heath Francis   PNG Francis Kompaon   BRA Yohansson Nascimento
T52 17.47   CAN Dean Bergeron   SUI Beat Bosch   CAN Andre Beaudoin
T53 14.79   USA Josh George   GBR Mickey Bushell   CHN Shiran Yu
T54 13.81   FIN Leo-Pekka Tahti   THA Saichon Konjen   THA Supachai Koysub

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 22.48   BRA Lucas Prado   ANG Jose Armando   CUB Arian Iznaga
T12 21.94   RSA Hilton Langenhoven   CHN Yansong Li   CHN Yuqing Yang
T13 21.43   IRL Jason Smyth   RUS Alexey Labzin   AZE Vugar Mehdiyev
T36 24.65   HKG Wa Wai So   UKR Roman Pavlyk   CHN Mian Che
T37 23.84   RSA Fanie van der Merwe   ALG Sofiane Hamdi   CHN Yuxi Ma
T38 21.98   AUS Evan O'Hanlon   CHN Wenjun Zhou   UKR Mykyta Senyk
T44 21.67   RSA Oscar Pistorius   USA Jim Bob Bizzell   GBR Ian Jones
T46 21.74   AUS Heath Francis    CYP Antonis Aresti   CUB Ettiam Calderon
T52 30.81   CAN Dean Bergeron   SUI Beat Bosch   THA Peth Rungsri
T53 26.64   CHN Shiran Yu   AUS Richard Colman   KOR Suk Man Hong
T54 24.34   CHN Lixin Zhang   THA Saichon Konjen   FIN Leo-Pekka Tahti

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 50.27   BRA Lucas Prado   ANG Jose Armando   UKR Oleksandr Ivaniukhin
T12 49.45   GER Matthias Schroder   POR Luis Goncalves   AZE Reza Osmanov
T13 49.12   CUB Luis Manuel Galano   CUB Freddy Durruthy   GRE Ioannis Protos
T36 54.13   UKR Roman Pavlyk   RUS Artem Arefyev   CHN Mian Che
T38 51.14   TUN Farhat Chida   TUN Abbes Saidi   UKR Andriy Onufriyenko
T44 47.49   RSA Oscar Pistorius   USA Jim Bob Bizzell   GBR Ian Jones
T46 47.69   AUS Heath Francis    CYP Antonis Aresti   VEN Samuel Colmenares
T52 57.25   JPN Tomoya Ito   JPN Toshihiro Takada   CAN Dean Bergeron
T53 47.67   KOR Suk Man Hong   CHN Huzhao Li   AUS Richard Colman
T54 45.07   CHN Lixin Zhang   GBR David Weir   THA Saichon Konjen

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 1:52.13   TUN Abderrahim Zhiou   CUB Lazaro Raschid Aguilar   BRA Odair Santos
T13 1:54.78   MAR Abdelillah Mame   USA Peter Gottwald   ALG Zine Eddine Sekhri
T36 2:08.83   RUS Artem Arefyev   CHN Chengen He   RUS Pavel Kharagezov
T37 1:59.39   IRL Michael McKillop   AUS Brad Scott   FRA Djamel Mastouri
T46 1:52.36   POL Marcin Awizen   ALG Samir Nouioua   ESP Abderrahman Ait Khamouch
T52 1:53.42   JPN Tomoya Ito   JPN Toshihiro Takada   AUT Thomas Geierspichler
T53 1:36.30   CHN Huzhao Li   USA Josh George   KOR Suk Man Hong
T54 1:36.61   GBR David Weir   AUS KurtFearnley   THA Prawat Wahoram

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 4:10.05   CHN Zhen Zhang   KEN Samwel Mushai Kimani   CAN Jason Dunkerley
T13 4:06.11   KEN Henry Kiprono Kirwa   CUB Lazaro Raschid Aguilar   ESP Ignacio Avila
T46 3:52.50   KEN Abraham Cheruiyot Tarbei   ESP Abderrahman Ait Khamouch   ALG Samir Nouioua
T54 3:10.34   GBR David Weir   THA Prawat Wahoram   AUS Kurt Fearnley

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 15:27.35   CHN Zhen Zhang   KEN Francis Thuo Karanja   KEN Henry Wanyoike
T13 14:24.02   KEN Henry Kiprono Kirwa   MAR Tarik Zalzouli   BRA Odair Santos
T46 14:20.88   KEN Abraham Cheruiyot Tarbei   TUN Mohamed Fouzai   MEX Mario Santillan
T54 10:22.38   THA Prawat Wahoram   AUS Kurt Fearnley   GBR David Weir

10.000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 31:42.97   KEN Henry Kiprono Kirwa   TUN Abderrahim Zhiou   BRA Odair Santos

KegelsmiteBewurkje

Klasse Punten Lân   Lân   Lân  
F32/51 1125   TUN Mourad Idoudi   GBR Stephen Miller   CZE Jan Vanek

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11/12 40.59 991   UKR Vasyl Lishchynskyi   ARG Sebastian Baldassarri   UKR Oleksandr Iasynovyi
F32/51 19.72 1132   TUN Mourad Idoudi   SLO Joze Flere   CZE Martin Zvolanek
F33/34/52 20.47 1097   LAT Aigars Apinis   GBR Chris Martin   CZE Roman Musil
F35/36 54.13 1131   CHN Wei Guo   CHN Wenbo Wang   NAM Reginald Benade
F37/38 45.62 1024   IRI Javad Hardani   UKR Mykola Zhabnyak   CHN Dong Xia
F42 46.75   RSA Fanie Lombard   IRI Mehrdad Karam Zadeh   CHN Lezheng Wang
F44 55.08 1019   USA Jeremy Campbell   DEN Jackie Christiansen   GBR Daniel Greaves
F53/54 31.08 1130   CHN Liang Fan   SRB Drazenko Mitrovic   JPN Toshie Oi
F55/56 40.87 1061   CUB Leonardo Diaz   IRI Ali Mohammad Yari   JAM Tanto Campbell
F57/58 57.61 1079   RUS Alexey Ashapatov   CHN Weihai Zheng   CZE Rostislav Pohlmann

HeechspringeBewurkje

Klasse Hoogte Punten Lân   Lân   Lân  
F44/46 2.11 1056   USA Jeff Skiba   AUS Aaron Chatman   CHN Hongjie Chen

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11/12 63.07 1114   CHN Pengkai Zhu   CRO Branimir Budetic   POL Miroslaw Pych
F33/34/52 34.81 1305   TUN Faouzi Rzig   TUN Mohamed Krid   FRA Jean-Pierre Talatini
F35/36 56.07 1283   CHN Wei Guo   POL Pawel Piotrowski   RSA Nicholas Newman
F37/38 57.81 1201   CHN Dong Xia   CHN Xuelong Zhang   IRI Javad Hardani
F42/44 57.60 1057   CHN Mingjie Gao   RUS Evgeny Gudkov   CHN Changlong Gao
F53/54 29.33 1112   FIN Markku Niinimaki   IRI Abdolreza Jokar   MEX Felix Zepeda
F55/56 42.27 1159   NED Pieter Gruijters   CHN Yingbin Zhang   EGY Yaser Abdelaziz Elsayed
F57/58 40.84 1052   IRI Mohammadreza Mirzaei Jaberi   EGY Mahmoud Ramadan Elattar   CZE Rostislav Pohlmann

FierspringeBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11 6.61   CHN Duan Li   USA Lex Gillette   GRE Athanasios Barakas
F12 7.31   RSA Hilton Langenhoven   KSA Osamah Alshanqiti   AZE Oleg Panyutin
F37/38 6.44   TUN Farhat Chida   PAK Haider Ali   CHN Yuxi Ma
F42/44 6.50 1101   GER Wojtek Czyz   JPN Atsushi Yamamoto   USA Casey Tibbs
F46 7.23 1038   FRA Arnaud Assoumani   RSA David Roos   CHN Kangyong Li

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 2:30:32   CHN Shun Qi   COL Elkin Serna   RUS Ildar Pomykalov
T46 2:27.04   MEX Mario Santillan   BRA Tito Sena   ITA Walter Endrizzi
T52 1:40.07   AUT Thomas Geierspichler   JPN Hirokazu Ueyonabaru   JPN Toshihiro Takada
T54 1:23.17   AUS Kurt Fearnley   JPN Hiroki Sasahara   RSA Ernst van Dyk

FiifkampBewurkje

Klasse Punten Lân   Lân   Lân  
P12 3403   RSA Hilton Langenhoven   GER Thomas Ulbricht   TUN Mahmoud Khaldi
P44 4662   USA Jeremy Campbell   USA Jeff Skiba   SUI Urs Kolly

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F11/12 14.50 1050   ESP David Casinos   RUS Vladimir Andryushchenko   UKR Vasyl Lishchynskyi
F32 10.65   ALG Karim Betina   TUN Mourad Idoudi   ALG Mounir Bakiri
F33/34/52 11.54 1109   ALG Kamel Kardjena   LAT Aigars Apinis   CAN Kyle Pettey
F35/36 16.22 1122   CHN Wei Guo   LAT Edgars Bergs   POL Pawel Piotrowski
F37/38 16.60 1104   CHN Dong Xia   POL Tomasz Blatkiewicz   GER Thomas Loosch
F40 11.75   GRE Paschalis Stathelakos   GER Mathias Mester   ALG Hocine Gherzouli
F42 14.43   CRO Darko Kralj   RUS Maxim Narozhnyy   RSA Fanie Lombard
F44 17.89 1117   DEN Jackie Christiansen   AUS Paul Raison   CUB Gerdan Fonseca
F53/54 8.72 1073   MEX Mauro Maximo   FIN Markku Niinimaki   GRE Che Jon Fernandes
F55/56 13.49 1162   AZE Olokhan Musayev   POL Krzysztof Smorszczewski   CZE Martin Nemec
F57/58 16.03 1072   RUS Alexey Ashapatov    JOR Jamil Elshebli   GRE Anastasios Tsiou

Hink-stap-springeBewurkje

Klasse Ofstân Lân   Lân   Lân  
F11 13.71   CHN Duan Li   AZE Zeynidin Bilalov   ESP Javier Porras
F12 15.37   KSA Osamah Alshanqiti   UKR Ivan Kytsenko   AZE Vladimir Zayets

FrouljuBewurkje

EstafetteBewurkje

4x100 m T53/54Bewurkje

Plak Lân Tiid
1   Sina 57.61
2   Austraalje 1:01.91
3   Feriene Steaten 1:02.16

HurdrinneBewurkje

100 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 12.31   CHN Chunmiao Wu   BRA Terezinha Guilhermina   BRA Adria Santos
T12 12.38   UKR Oxana Boturchuk   GBR Libby Clegg   ESP Eva Ngui
T13 12.28   MAR Sanaa Benhama   RSA Ilse Hayes   GRE Alexandra Dimoglou
T36 13.82   CHN Fang Wang   GER Claudia Nicoleitzik   GBR Hazel Simpson
T37 14.14   AUS Lisa McIntosh   UKR Viktoriya Kravchenko   GER Maria Seifert
T38 13.43   UKR Inna Dyachenko   TUN Sonia Mansour   RUS Margarita Koptilova
T42 16.32   MEX Perla Bustamante   NED Annette Roozen   AUS Christine Wolf
T44 13.72   USA April Holmes   FRA Marie-Amelie le Fur   CHN Juan Wang
T46 12.60   POL Alicja Fiodorow   AUS Julie Smith   RUS Nikol Rodomakina
T52 19.97   CAN Michelle Stilwell   JPN Tomomi Yamaki   JPN Teruyo Tanaka
T53 16.22   CHN Lisha Huang   USA Jessica Galli   CAN Ilana Duff
T54 16.15   CAN Chantal Petitclerc   CHN Wenjun Liu   CHN Hongjiao Dong

200 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T11 25.14   BRA Terezinha Guilhermina   CHN Chunmiao Wu   BRA Adria Santos
T12 24.84   FRA Assia El Hannouni   UKR Oxana Boturchuk   ESP Eva Ngui
T13 24.89   MAR Sanaa Benhama   FRA Nantenin Keita   GRE Alexandra Dimoglou
T36 29.57   CHN Fang Wang   GER Claudia Nicoleitzik   GBR Hazel Simpson
T37 29.28   AUS Lisa McIntosh   UKR Viktoriya Kravchenko   GER Maria Seifert
T38 27.81   UKR Inna Dyachenko   TUN Sonia Mansour   RUS Margarita Koptilova
T44 28.02   GER Katrin Green   NZL Kate Horan   CAN Stefanie Reid
T46 24.72   CUB Yunidis Castillo   POL Alicja Fiodorow   AUS Julie Smith
T52 36.18   CAN Michelle Stilwell   JPN Tomomi Yamaki   SUI Pia Schmid
T53 29.17   CHN Lisha Huang   USA Jessica Galli   CHN Hongzhuan Zhou
T54 27.52   CAN Chantal Petitclerc   USA Tatyana McFadden   SUI Manuela Schar

400 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12 55.06   FRA Assia El Hannouni   UKR Oxana Boturchuk   BRA Terezinha Guilhermina
T13 55.56   MAR Sanaa Benhama   GRE Alexandra Dimoglou   FRA Nantenin Keita
T53 54.88   USA Jessica Galli   CHN Hongzhuan Zhou   USA Anjali Forber Pratt
T54 52.02   CAN Chantal Petitclerc   USA Tatyana McFadden   CAN Diane Roy

800 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T12-13 2:03.21   TUN Somaya Bousaid   FRA Assia El Hannouni   RUS Elena Pautova
T53 1:57.25   CHN Hongzhuan Zhou   USA Jessica Galli   USA Amanda McGrory
T54 1:45.19   CAN Chantal Petitclerc   USA Tatyana McFadden   CAN Diane Roy

1500 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T13 4:14.00   TUN Somaya Bousaid   FRA Assia El Hannouni   RUS Elena Pautova
T54 3:39.88   CAN Chantal Petitclerc   GBR Shelly Woods   SUI Edith Hunkeler

5000 mBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T54 12:29.07   USA Amanda McGrory   CAN Diane Roy   GBR Shelly Woods

DiskussmiteBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F12/13 41.29 970   BLR Tamara Sivakova   CHN Liangmin Zhang   ARG Elizabeth Almada
F32-34/51-53 17.05 1129   UKR Tetyana Yakybchuk   GER Frances Herrmann   TUN Yousra Ben Jemaa
F35/36 25.80 1199   CHN Qing Wu   AUS Kath Proudfoot   UKR Alla Malchyk
F37/38 33.67 1146   CHN Na Mi   AUS Amanda Fraser   CHN Chunhua Li
F40 28.04   CHN Jimisu Menggen   TUN Raoua Tlili   MAR Najat El Garaa
F42-46 36.99 1216   CHN Jun Wang   CHN Yue Yang   CHN Baozhu Zheng
F54-56 27.80 1060   GER Marianne Buggenhagen   CHN Ting Wang   CZE Jana Fesslova
F57/58 35.21 1120   NGR Eucharia Njideka Iyiazi   BUL Stela Eneva   ALG Nadia Medjemedj

SpearsmiteBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F33/34/52/53 12.82 1425   CRO Antonia Balek   ALG Louadjeda Benoumessad   GER Birgit Pohl
F35-38 28.84 1662   CHN Qing Wu   BRA Shirlene Coelho   POL Renata Chilewska
F42-46 40.51 1106   CHN Juan Yao   GER Andrea Hegen   AUS Madeleine Hogan
F54-56 23.99 1204   GER Martina Monika Willing   TUN Hania Aidi   BUL Daniela Todorova
F57/58 22.71 1140   CHN Suping Qing   KEN Nakhumicha Zakayo   MEX Jeny Velazco

FierspringeBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F12 6.28 1137   UKR Oksana Zubkovska   BLR Volha Zinkevich   CHN Miaomiao Liu
F13 5.68   RSA Ilse Hayes   GRE Anthi Karagianni   UKR Svitlana Gorbenko
F42 3.73   AUS Christine Wolf   NED Annette Roozen   POL Ewa Zielinska
F44 4.82 966   AUT Andrea Scherney   FRA Marie-Amelie le Fur   GER Astrid Hofte

MaratonBewurkje

Klasse Tiid Lân   Lân   Lân  
T54 1:39:59   SUI Edith Hunkeler   USA Amanda McGrory   SUI Sandra Graf

KûgelstjitteBewurkje

Klasse Ofstân Punten Lân   Lân   Lân  
F12/13 12.69 1017   CHN Hongxia Tang   BLR Tamara Sivakova   AUS Jodi Willis-Roberts
F32-34/52/53 5.69 1240   CRO Antonia Balek   GER Birgit Pohl   GRE Maria Stamatoula
F35/36 9.33 1048   UKR Alla Malchyk   CHN Qing Wu   POL Renata Chilewska
F37/38 11.58 1129   CHN Na Mi   LTU Aldona Grigaliuniene   CZE Eva Berna
F40 8.95   TUN Raoua Tlili   CHN Jimisu Menggen   MAR Laila El Garaa
F42-46 10.06 1078   CHN Baozhu Zheng   CHN Yongyuan Zhong   GER Michaela Floeth
F54-56 6.73 1084   CZE Eva Kacanu   GER Martina Monika Willing   GER Marianne Buggenhagen
F57/58 10.96 1128   NGR Eucharia Njideka Iyiazi   MEX Angeles Ortiz   ALG Nadia Medjemedj

Keppeling om utensBewurkje